Barış Gelini: Pippa Bacca Belgeseli MUBI’deDünya barışı için çıkılan ve sonu gelmeyen bir yolculuk. BARIŞ GELİNİ: PIPPA BACCA sadece MUBI’de.

Barış Gelini: Pippa Bacca Belgeseli MUBI’de
PIPPA BACCA, Yönetmen Simone Manetti, 2019

Yönetmen ve senarist Simone Manetti’nin, Pippa Bacca olarak bilinen performans sanatçısı Giuseppina Pasqualino di Marineo ve arkadaşı Silvia Moro’nun tüm dünyaya barış mesajı vermek için otostopla çıktıkları yolculuğu anlatan sarsıcı belgeseli BARIŞ GELİNİ: PIPPA BACCA, 20 Ağustos’tan itibaren sadece MUBI’de.

37. Torino Film Festivali’nde Gli Occhiali Di Gandhi ödülünü kazanan belgesel, “başkalarına güvenirseniz karşılığında iyi şeyler alırsınız” düşüncesiyle çıkılan yolculuğa dair hiç bilmediğimiz detaylar ve mahrem anlarla karşı karşıya getiriyor seyirciyi. 2008 yılında “beraberimizde götüreceğimiz tek elbise, yolculuk boyunca üzerinde birikecek tüm kiri görebileceğimiz beyaz bir gelinlik olacak” mesajıyla, Milano’dan başlayan ve trajik bir şekilde Türkiye’de son bulan uluslararası yolculuğun manşetlere yansımayan gerçek hikayesini izliyoruz.

Pippa Bacca’nın etrafındaki herkese ilham veren kişiliğine odaklanan bu dokunaklı belgesel, onun yolculuğunun asıl amacı olan umut ve güven hissini, dostlarının anlattığı hikayeler aracılığıyla tüm insanlığa yaymaya devam ediyor.

I’m In Love With Pippa Bacca

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.