“Başka Zaman – Başka Mekan” Sergisini Görmek İçin Son Günler

Yusuf Taktak İle "Başka Zaman – Baka Mekân" Sergisi Üzerine
Yusuf Taktak İle “Başka Zaman – Baka Mekân” Sergisi Üzerine

Yusuf Taktak’ın son dönem çalışmalarının yer aldığı “Başka Zaman – Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisi, Brieflyart Galeri’de sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor. Sanatçının tuval resimleri ve büyük kutular üzerine karışık teknikle yaptığı çalışmalarından oluşan sergide, son aylarda ülkemizde yaşanan doğal afetlerin etkisi de eserler aracılığıyla izleyicilere yansıyor. “Başka Zaman – Başka Mekan” sergisini ziyaret etmek için son gün 15 Ekim Pazar!

2020 yılından bu yana sanat ortamında etkinlik gösteren Brieflyart, 2022’den itibaren Gümüşsuyu’ndaki fiziksel mekânında plastik sanatlara kucak açıyor.

Brieflyart, 2023 sonbahar programı kapsamında ressam ve akademisyen Yusuf Taktak’ın kişisel sergisi “Başka Zaman – Başka Mekan”a ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, her sergisinde olduğu gibi resimlerinin yanı sıra üç boyutlu işlerinin de yer aldığı etkileyici bir eser seçkisini Brieflyart’ta sergiliyor. Akademideki öğrencilik yıllarından bu yana kendi anlayışı çerçevesinde kolaj ve asemblaj, enstelasyon örnekleri yapan Yusuf Taktak, resimlerinde ve büyük kutular üzerine karışık teknikle yaptığı çalışmalarında gerçek ve yanılsamayı birlikte değerlendiriyor. “Başka Zaman – Başka Mekan” sergisinde yer alan eserlerde, son aylarda ülkemizde yaşanan doğal afetlerin etkisi de izleyiciye yansıyor.

Sergi için hazırlanan katalogda, tüm işlerin yanı sıra Nusret Polat’ın Yusuf Taktak ve sanat pratiği üzerine kaleme aldığı yazısı da yer alıyor.

Yusuf Taktak’ın “Başka Zaman – Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisi, 15 Ekim 2023’e kadar salı-cumartesi günleri 10.00 – 19.00; pazar günleri 13.00 – 19.00 saatleri arasında Brieflyart’ta ziyaret edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar