Bazaart Projesi
Bazaart Projesi

Bazaart Projesi 13. Yılında Galeri Deniz’de

13 Şubat 2024
Bazaart Projesi
Bazaart Projesi

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi tarafından düzenlenen Bazaart Projesi, 21-29 Mart 2024 tarihleri arasında DenizBank’ın sergi mekanı Galeri Deniz’de gerçekleştirilecek. Sanatın herkes tarafından erişilebilirliği fikrinden yola çıkarak “Her Eve Bir Sanat” mottosuyla yol alan Bazaart 2024, 13. yılında da genç sanatçılara destek olmaya devam ediyor.

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi’nin yürüttüğü Bazaart Projesi, “Her Eve Bir Sanat” temasından yola çıkarak sanat öğrencilerini, sanatseverler ve koleksiyonerler ile bir araya getiriyor.

Sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığı ve herkes tarafından erişilebilirliğini vurgulayan “Her Eve Bir Sanat” mottosuyla yol alan Bazaart 2024, 13. yılında da genç sanatçılara destek olmaya devam ediyor. Sanatçılar tarafından büyük ilgi gören Bazaart Projesi’nde bu sene 1000’e yakın eserle başvuru geldi.

2011 yılında oluşturulan Bazaart Projesi güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören sanat öğrencileri ve yeni mezunların eserlerini sergileme, koleksiyonerlere ulaştırma ve sanatseverler ile bir araya getirme misyonu taşıyor.

Bazaart’ın bu yılki seçici kurulunda; Deniz Kültür Sanat Yöneticisi Burcu Hancı, Bazaart Projesi Kurucu Üyesi Feza Helderman, Girişimci ve Küratör Dila Kabakçı, Sanat Danışmanı ve Küratör Feride Çelik ve Sanat Danışmanı Melis Terzioğlu yer alıyor.

Bazaart projesinde eserlere verilen ödüllere ek olarak cam sanatçısı Levent Sağol ve sanatçı Aslı Yılmaztürk anısına özel ödüller verilecek.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Topografik İstanbul Görünümü İçeren Vitrin Tabakları
Önceki

İstanbul’dan Yadigâr Kalanlar Meşher’de

Sonraki

Borusan Quartet, “Dörtlülerin Dörtlüsü” Konseriyle ENKA Sanat’ta

Kaçırmayın!

İki Kore'nin Birleşmesi

Joël Pommerat imzalı “İki Kore’nin Birleşmesi” ENKA Oditoryumu’nda!

ENKA Sanat, güncel Fransız tiyatrosunun en önemli temsilcilerinden Joël Pommerat
Onur Kılıç, İsimsiz | Untitled, 2023, Tuval üzerine yağlı boya | Oil on canvas, 100*70 cm

Onur Kılıç “Yeniden Dönen Rüzgar” Sergisi Galeri Nev’de

Galeri Nev, yeni yıla Onur Kılıç’ın ilk solo sergisi “Yeniden