Türk Sinemasının Unutulmaz Yönetmenleri
Türk Sinemasının Unutulmaz Yönetmenleri

Beyoğlu Sineması’nda Ayın Yönetmeni Halit Refiğ

5 Haziran 2024
Türk Sinemasının Unutulmaz Yönetmenleri
Türk Sinemasının Unutulmaz Yönetmenleri

Beyoğlu Sineması, özel seçki ve içerikleriyle Haziran ayında da İstanbullu sinemaseverlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor. İBB Kültür’ün hazırladığı programlarla sinemaseverlerle buluşan mekânda bu ayın yönetmeni Halit Refiğ. Ayın Yönetmeni programı kapsamında, “Teyzem”, “Karılar Koğuşu” ve “Vurun Kahpeye” filmlerinin gösterimi yapılacak. Ayın Yönetmeni, Kısa Film Seçkisi ve Çocuk Matinesi programlarına ek olarak kurumlarla işbirlikleri de sürüyor. SİYAD’tan Ayın Yönetmeni Söyleşileri, İtalyan Kültür Merkezi’den Yeni İtalyan Sineması, Altyazı Sinema Derneği’nden Altyazı Seçti ve Sinema Seminerleri, TÜRSAV’dan Meraklısına Sinema Sohbetleri, FİLM-YÖN’den Ayın Teması, BSB ve DOCIST’ten Salı Belgeselleri ile SEYAP’tan Yakın Dönem Bağımsızlar Haziran ayında sinema tutkunlarını bir araya getirecek.

İBB Kültür’ün hazırladığı ve her biri ücretsiz olan programlarda bu ay Ayın Yönetmeni’nin konuğu Halit Refiğ. Program kapsamında; Ümit Ünal’ın 20 yaşındayken senaryosunu yazdığı “Teyzem” filmi öncesi Refiğ’in eşi Gülper Refiğ ve Alican Sekmeç ile; “Karılar Koğuşu” filmi öncesi ise Engin Ertan moderatörlüğünde Fatih Özgüven ile bir söyleşi gerçekleşecek. Ayın Teması: İz Bırakanlar kapsamında, “Mavi Gözlü Dev”, “Hoşçakal Yarın”, “Merhaba Güzel Vatanım”; Yakın Dönem Bağımsızlar kapsamında “Daha”, “Taş”, “Küçük Şeyler”; Salı Belgeselleri kapsamında “Gök Kubbenin Sedaları”, “La Paloma”, Altyazı Seçti kapsamında “Şeflerin Aşkı”, Haziran ayının yeni programı Yeni İtalyan Sineması kapsamında “Duygusal Şeyler” filmleri beyazperdede olacak. Meraklısına Sinema Sohbetleri kapsamında Sinemanın Görünmeyen Meslekleri: Çeviri ve Altyazı konuşulurken, Sinema Seminerleri kapsamında ise Sinema ve Hafıza, Sinema Tarihinde Yolculuk: Şiirsel Gerçekçilik ve Sinemada Zaman ve Mekân konularına değinilecek.

Haftanın altı günü kapılarını açan ve İstanbullu sinemaseverlerin yeniden buluşma noktası haline gelen Beyoğlu Sineması etkinliklerinin ücretsiz biletleri İstanbul Senin uygulaması üzerinden temin edilebilir. Sinemanın tüm etkinlik programlarına Beyoğlu Sineması sosyal medya hesapları ve https://kultursanat.istanbul/ adresinden ulaşılabilir.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Yalçın Gökçebağ, Çiftçiler,60x80 cm, 1994, Tuval Üzerine Yağlıboya
Önceki

Yalçın Gökçebağ Resim Yarışması Başladı!

Ayvalık Kitap
Sonraki

Rahmi M. Koç Müzeleri Ayvalık Kitabı ile Külliyatını Tamamladı

Kaçırmayın!

Yiğit János Şiir Hahramanına Adanmış İnteraktif Sergi

Yiğit János: Şiir Kahramanına Adanmış İnteraktif Sergi

Macar Kültür Merkezi, Macaristan’ın ulusal şairi Sándor Petőfi’nin şiiri “Yiğit
Şamanın Kadın Çemberi

Felis Kohen’in İkinci Kitabı Raflara Çıktı

Şamanik rehber, kılavuz ve yazar Felis Kohen, “Şamanın Yaşam Çemberi”