Bir Düşüşün Anatomisi (Anatomie d'une chute)
Bir Düşüşün Anatomisi (Anatomie d'une chute)

“Bir Düşüşün Anatomisi” 16 Temmuz’da KüçükÇiftlik Bahçe Sineması’nda

11 Temmuz 2024

Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde büyük ödül Altın Palmiye’ye layık görülen Justine Triet imzalı “Bir Düşüşün Anatomisi” (Anatomie d’une chute), 16 Temmuz Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda İstanbullularla buluşuyor! Psikolojik gerilim türündeki etkileyici yapım, eşinin şüpheli ölümüyle suçlanan Sandra’nın mahkeme sürecinde çiftin evliliğinin dinamiklerini mercek altına yatırıyor. Türk Tuborg A.Ş. katkıları ve URU organizasyonuyla düzenlenen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın biletleri Mobilet’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Dünya çapında ses getiren popüler yapımlar yaz boyunca her hafta salı akşamı lezzetli yiyecek ve içecek alternatifleriyle, KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda İstanbullularla buluşuyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda 16 Temmuz Salı akşamı, 2023 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’nin sahibi olan “Bir Düşüşün Anatomisi”nin gösterimi gerçekleşecek. Annesinin şüpheli olduğu davanın seyrini değiştiren bir çocuğun hikâyesini konu eden “Bir Düşüşün Anatomisi”, Fransız Alpleri’nde bir kulübede kocası Samuel ve 11 yaşındaki görme engelli oğlu Daniel ile birlikte izole bir yaşam süren Alman yazar Sandra’yı izliyor. Samuel yüksekten düşerek ölür fakat soruşturma sonucunda ölüm nedeninin intihar mı kaza mı olduğu kesinleşmeyince Sandra cinayet suçlamasıyla tutuklanır. Bir yıl sonra Daniel, annesi aleyhine açılan ve çiftin kelimenin tam anlamıyla parçalara ayrıldığı mahkeme duruşmasına katılır. Samuel’in ölümünün sorgulandığı mahkeme süreci, çiftin çalkantılı ilişkilerinin de derinine inen rahatsız edici ve tatsız bir psikolojik yolculuğa dönüşür.

Yönetmen koltuğunda Justine Triet’nin oturduğu filmin senaryosu, daha önce Victoria ve Sibyl’de de işbirliği yapan Triet ile eşi Arthur Harari’nin imzasını taşıyor. “Bir Düşüşün Anatomisi”nin oyuncu kadrosunda ise Sandra Hüller, Swann Arlaud, Milo Machado-Graner, Antoine Reinartz, Samuel Theis, Jehnny Beth ve Saadia Bentaieb yer alıyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, her yıl olduğu gibi bu yıl da URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleşiyor. Kapı açılış saati 19.30, film başlama saati 21.00 olan gösterimlerin biletleri Mobilet’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebilir.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması 2024 Programı

16 Temmuz Salı – 21.00 – “Bir Düşüşün Anatomisi” (Anatomied’une chute) (2023)
23 Temmuz Salı – 21.00 – “Zavallılar” (Poor Things) (2023)
30 Temmuz Salı – 21.00 – “Öğretmenler Odası” (Das Lehrerzimmer) (2023)
6 Ağustos Salı – 21.00 – “Dolunay Katilleri” (Killers Of The Flower Moon) (2023)
13 Ağustos Salı – 21.00 – “Vanya” (2024)
20 Ağustos Salı – 21.00 – “Başka Bir Hayatta” (Past Lives) (2023)
27 Ağustos Salı – 21.00 – “Sadece Âşıklar Hayatta Kalır” (Only Lovers Left Alive) (2013)

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Patrick Modiano
Önceki

Patrick Modiano Geçmişin Sisli Sokaklarında İz Sürüyor!

The Platform 2
Sonraki

The Platform Devam Filmi ile Geri Dönüyor!

Kaçırmayın!

Selin Atik, “Banttan Yayın”

Selin Atik’in “Banttan Yayın” Sergisi Üzerine

Selin Atik’in 16 Mart’ta açılan “Banttan Yayın” sergisi, anılarla oluşan
Başak Topkaya

Portfolyo: Başak Topkaya

2019 – İstanbul Üniversitesi, Müze Yönetimi, Yüksek Lisans2017 – Eğitim