Bir Zamanlar Gelecek: 2121 Filmi
Bir Zamanlar Gelecek: 2121 film setinden

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” 28 Haziran’da Vizyona Giriyor!

7 Mayıs 2024
Bir Zamanlar Gelecek: 2121 Filmi
Bir Zamanlar Gelecek: 2121 film setinden

Yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın yaptığı “Bir Zamanlar Gelecek: 2121” filmi 28 Haziran’da vizyona giriyor.

Katıldığı uluslararası festivallerde toplam 14 ödül kazanan ve Türkiye’deki gösterim tarihi heyecanla beklenen filmin konusu şöyle: Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelmiştir. “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen her yeni hayat karşılığında yaşlı nesilden birinin yok edilmesi gerekmektedir. Ve bir gün, bu sistemde yaşayan ailenin hayatı, beklenmedik bir bebek haberiyle sarsılır.

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir film girişimi olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın, yapımcılığını ve eş senaristliğini Korhan Uğur’un yaptığı “Bir Zamanlar Gelecek: 2121”in kadrosunda sevilen oyuncular Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç yer alıyor. Serpil Altın ülkemizde benzeri olmayan bu filmle, Türkiye’nin ilk uzun metraj kadın bilim kurgu ve distopya yönetmeni oldu.

Yeraltı toplumundaki aile dinamiklerine dair karanlık ve komik bir distopya hikâyesini oldukça özgün bir konseptte anlatan “Bir Zamanlar Gelecek: 2121”i perdede izleme şansını kaçırmayın!

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Atlar, Kurşunlar ve Plastik Makaslar
Önceki

Atlar, Kurşunlar ve Plastik Makaslar Kitabı Raflara Çıktı

Henri Texier
Sonraki

Fransız Kontrabasçı Henri Texier CRR’de!

Kaçırmayın!

Akışkan Modern Dünyada Yönetim

Akışkan Modern Dünyada Yönetim Ayrıntı Yayınları’ndan Çıktı

Çağımızın en önemli sosyologlarından Zygmunt Bauman, mimar ve kentsel çalışmalar
Hatır / Memory

HATIR / MEMORY Filmi 8 Mart’ta Sinemalarda

Jessica Chastain ve Peter Sarsgaard’ı bir araya getiren, iki yaralı