Bir Zamanlar Gelecek: 2121 Filmi
Bir Zamanlar Gelecek: 2121 film setinden

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” Filmi 28 Haziran’da Vizyonda!

24 Haziran 2024

Türkiye’nin ilk uzun metraj kadın bilim kurgu yönetmeni Serpil Altın’ın filmi “Bir Zamanlar Gelecek: 2121” 28 Haziran’da vizyona giriyor.

Katıldığı uluslararası festivallerde toplam 15 ödül kazanan ve Türkiye’deki gösterim tarihi heyecanla beklenen film 28 Haziran’da vizyona giriyor. Bir Zamanlar Gelecek: 2121 Türkiye’nin ilk gerçekçi bilim kurgu filmi olma özelliğini taşıyor.

Merakla beklenen filmin konusu özetle şöyle:

Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelmiştir. “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen her yeni hayat karşılığında yaşlı nesilden birinin yok edilmesi gerekmektedir. Ve bir gün, bu sistemde yaşayan ailenin hayatı, beklenmedik bir bebek haberiyle sarsılır.

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir yeşil film girişimi olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın, yapımcılığını ve eş senaristliğini Korhan Uğur’un yaptığı “Bir Zamanlar Gelecek: 2121”in kadrosunda sevilen oyuncular Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç yer alıyor. Serpil Altın ülkemizde benzeri olmayan bu filmle, Türkiye’nin ilk uzun metraj kadın bilim kurgu ve distopya yönetmeni…

Yeraltı toplumundaki aile dinamiklerine dair karanlık ve komik bir distopya hikâyesini oldukça özgün bir konseptte anlatan “Bir Zamanlar Gelecek: 2121” 28 Haziran tarihinde tüm Türkiye’de gösterime giriyor.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Feridun M. Emecen
Önceki

Tarihçi Feridun M. Emecen’den Arşivlik Bir Çalışma

European Design Awards ödül töreninden
Sonraki

Geray Gençer, European Design Awards’a Değer Görüldü

Kaçırmayın!

Erdil Yaşaroğlu “Transatlantik” Sergisi, 2023. Photo credit: Barış Acarlı

“Transatlantik” Sergisi Alexandre Vallaury Binası’nda

Erdil Yaşaroğlu’nun ikinci kişisel sergisi “Transatlantik”, 25 Aralık – 30
Halil Altındere, Siha Halı 1, 2023, 190 x 280cm

Halil Altındere “A Brief History of My Last Three Years” Sergisi

Pilot Galeri, 23 Kasım 2023 – 13 Ocak 2024 tarihleri