“Bizim Büyük Varoluşumuz” İsimli Sergi Büyükdere35’de!

"Bizim Büyük Varoluşumuz" İsimli Sergi Büyükdere35'de!
“Bizim Büyük Varoluşumuz” İsimli Sergi Büyükdere35’de!

İkinci edisyonuyla #1weekonly, Büyükdere35 seçkisinden oluşan “Bizim Büyük Varoluşumuz” isimli karma sergisiyle, 04.01 -11.01.2023 tarihleri arasında ziyaretçilerle buluşuyor.

“Bizim Büyük Varoluşumuz”, farklı disiplinlerden yedi sanatçının yapıtını varoluş mitinden itibaren insanlığın ortak tarihi düzleminden izleyiciye sunuyor.

İnsanlığın imgelerdeki hızlı ve ani değişimini, varlığımızın en temel hikayesine dayanarak düzenli bir gerçekliğe ulaştırıyor.

Varoluş mitinde tanrının evreni 7 günde yarattığı anlatılmaktadır. Bu inanışta tanrı ilk olarak gün ışığı, aydınlık ve karanlık olgusunu meydana getirir, ikinci gün oksijen ve suyu, üçüncü gün toprağı, bitkiyi ve yer yüzünü yaratır. Dördüncü gün güneş ay ve yıldızları, beşinci gün kuşlar ve deniz canlılarını yaratır, altıncı gün insan ve kara canlılarını yaratırken yedinci gün ise dinlenir.

Buna göre 7 günde yaratılan evrenimizin hikayesi, her sanatçı bir günü temsil edecek şekilde 7 sanatçı üzerinden aktarılmaktadır.

Sanatçılar

Burhan Yılmaz, Çiğdem Boru, Damla Yücebaş, Ferahnaz Apdiç, Gizem Konyar, Selma Koç, Studio Pinprick


Büyükdere35

Firuzağa, Boğazkesen Cd. No:76/B, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar