Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak
Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak

Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak Desen Yayınları Etiketiyle Çıktı

8 Ocak 2024
Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak
Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak

Mathieu Grousson‘ın yazdığı Sibylle Ristroph‘ın resimlediği “Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak” kitabı Desen Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

Çocuklar çizgi romanın renkli dünyasıyla tanışıyor…

Okumayı söken çocukları bir adım ileriye götürüp çizgili hikâyeler ile buluşturmak için hazırlanan “İlk Çizgi Romanım” serisi, çizgi roman sanatını eğlenceli bir eğitim aracı olarak kullanarak küçük yaştan geleceğin çizgi severlerini yetiştirmeyi hedefliyor.

Çizgi romanı okul sıralarına taşıyarak çocuklara öncelikle türün ABC’sini öğretmekten başlayan bu özel koleksiyon, kitapların giriş bölümünde paylaştığı yönergeler aracılığıyla, bir çizgi romanın nasıl “doğru” okunması gerektiğine yönelik hap bilgiler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda panel, balon, yansıma sözcükler gibi çizgi romanı oluşturan temel unsurları da açıklıyor. Kitaplarda yer alan sözlük, bilmece ve oyun bölümleri ise ayrıca etkin ve etkileşimli bir okuma deneyimi yaşatıyor.

Çizgi severlerin dokuzuncu sanat kültürünü ve geleneğini gelecek kuşaklara aktarabilmeleri adına önemli bir görev üstlenen “İlk Çizgi Romanım” serisi, Desen tarafından yayımlanacak yeni kitaplarla seçkisini zenginleştirecek.

Pasta umduk civciv bulduk!

Dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilere kucak açan Birlikte Yaşam Okulu’nda her gün ayrı bir maceradır.

“İlk Çizgi Romanım” serisinin Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak isimli kitabında, Birlikte Yaşam Okulu’nun renkli ders programında bugün pastacılık atölyesi var. Yemek yapmayı sıkıcı bulan Toprak hariç sınıftaki herkesin yüzünde güller açıyor. Zaten kim çikolatalı pastaya hayır diyebilir ki? Ölç, tart, karıştır, yumurtaları bembeyaz ve köpük köpük olana kadar çırp! Hadi ama çocuklar, yiyeceklerle oynamıyoruz! Yumurtaları ziyan etmek oldu mu şimdi? Zeynep Abla haklı; marş marş, doğru kümese! Şöyle en tazelerinden birkaç yumurta alın da gelin. O da nesi? Tavuklar neden bu kadar garip davranıyor? Azıcık kızgın gibiler sanki. Yumurtalar da biraz sert mi ne? Yoksa…

KÜNYE
İlk Çizgi Romanım – Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak
Yazan:
Mathieu Grousson
Resimleyen: Sibylle Ristroph
Türkçeleştiren: Yağmur Yavaş Aydın
ISBN: 978-625-99626-2-7
Satış Fiyatı: 55,00 TL
Baskı Detayları: 32 sayfa, mat kuşe kâğıt, renkli baskı, karton kapak, 15,2×19,5 cm

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Kadim Zaman Makinesi - Mercan Dede
Önceki

Mercan Dede “Sen Potansiyellerle Doğdun” Sergisi

Zeynep Tuğçe Noyan
Sonraki

Ketebe Yayınevi, Ketebe Genç ile Yeni Bir Döneme Adım Atıyor

Kaçırmayın!

Zach Hodges "Warm beer" Sergisi, 2023, Ambidexter

Zach Hodges “Warm beer” Sergisi Ambidexter’da

Ambidexter 30 Aralık 2023 tarihine kadar Zach Hodges’ın kişisel sergisi
Mahsul saha ziyaretleri

“Mahsul Vakaları” Sergisi Bayetav Sanat’ta Açılıyor!

Dünya ile kurulan ilişkilere dair tarifleri yeniden ele alan, araştırma