Decollage Art Space Temmuz Etkinlikleri

Decollage Art Space, Temmuz ayında da birçok etkinlikle izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Aşağıda detaylı programını bulabileceğiniz Temmuz ayı etkinliklerinde buluşmak üzere.

Decollage Art Space
Decollage Art Space

Sinem Kaya ile Çocuk Resim Atölyesi – Joan Miro
10 Temmuz Pazartesi: 12:00-15:00

Sinem Kaya ile Çocuklar İçin Resim Atölyesi’nde Miro’nun renkli ve çocuksu dünyasına benzersiz bir yolculuğa çıkacak, çocuklar ile hem bir sanat eseri ortaya koyacak hem de doyasıya eğleneceğiz. Atölyemizde Joan Miró’nun “The Cock” eseri yapılacaktır. Atölyemize katılımlar 8-15 yaş ile sınırlıdır. Etkinlik sonunda yapılacak eseri yanınızda götürebilirsiniz.

Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi
11 Temmuz Salı / 12 Temmuz Çarşamba 16:00-19:00

Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi, 11 – 12 Temmuz’da Decollage Art Space’te. Atölyemize katılmak için daha önce eğitim almanıza gerek yok. Atölyemizde mozaik sanatçısı Aysun Toksöz ile farklı malzemeleri bir araya getirerek pek çok teknik öğrenecek, mozaik sanatını hep birlikte deneyimleyeceğiz.

Mira Argun ile Fotoğrafçı Gözüyle Kişisel Gelişim Seminerleri

Uluslararası sanatçı, ödüllü projelerde imzası bulunan profesyonel fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni Mira Argun, yirmi beş yıllık deneyimlerinden sentezlediği ve mesleki sırlarla bezenmiş seminerleri ile Decollage Art Space’te. Daha fotojenik görünmek ve sosyal medya görünürlüğünüzü arttırmak mı istiyorsunuz? Beden dili ile, iletişimde öne geçmek; karar alma sürecimizin arkasındaki gerçeği bilmek ve bunu yönetmek isteyenler için Fotoğrafçı Gözünden Kişisel Gelişim Seminerleri birbirinden bağımsız üç bölümden oluşuyor:
1. Bölüm: Fotojenik Duruş – Mükemmel Selfie Teknikler: 12 Temmuz 16:00-19:00
2. Bölüm: Kadrajda Beden Dili: 19 Temmuz 16:00-19:00
3. Bölüm: Bakmak Yerine Görmek Ve Karar Anı: 26 Temmuz 16:00-19:00

İstediğiniz bölüme katılabileceğiniz gibi, üçüne birden de katılabilirsiniz. Seminer sonunda katılım sertifikası verilecektir.

İpek Demirkan ile Kolaj Atölyesi
13 Temmuz Perşembe 12:00-14:00

İpek Demirkan eşliğinde kendimizi bilme, bulma ve olma yolculuğumuzda zihnimizin telaşını kolaj sanatıyla yatıştırıyor, zamansız kesilmiş parçaları yeni bir gerçeklik yaratmak için tutkalla buluşturuyoruz.

Mira Argun ile Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Seminerleri

Uluslararası sanatçı, ödüllü projelerde imzası bulunan profesyonel fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni Mira Argun’un yirmi beş yıllık deneyimlerinden sentezlediği ve mesleki sırlarla bezenmiş seminerleri Decollage Art Space’te. Keşfinden beri yaşamın ayrılmaz bir parçası olan fotoğraf sanatı, artık cep telefonları sayesinde sürekli yanımızda. Bloggerlar, e-ticaret yapanlar, gayrimenkul satıcıları, gezginler, yemek fotoğrafı tutkunları… Bu atölye sizlere özel hazırlandı. Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Semineri birbirini tamamlayan 3 bölümden oluşmaktadır:

1. Bölüm: Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı İçin Temel Bilgiler – Görsel Tasarıma Giriş, Styling ve Işık Yönetimi. 14 Temmuz 17.00-19.00
2. Bölüm: Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı İçin Geniş Kapsamlı Görsel Tasarım Prensipleri 21 Temmuz 17.00 – 19.00
3. Bölüm: Akıllı Telefon Test Fotoğraf Çekimleri – Mobil Aplikasyon ile Fotoğraf Düzenleme. 28 Temmuz 17.00 – 19.00

Sinem Kaya ile Resim Atölyesi – Rene Magritte
15 Temmuz Cumartesi 14:00-17:00

Decollage Art Space’te tuval üzerine akrilik atölyeleri devam ediyor. Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok. Bu atölyede Rene Magritte’in dönemi, sanatı ve tekniği ile ilgili bilgi sahibi olup, sanatçının “Man in A Bowler Hat” eseri üzerinde çalışacağız. Atölyede tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacaktır. Etkinlik sonunda yapılan eseri yanınızda götürebileceksiniz.

Özlem Kevser ile Modern Kintsugi Atölyesi
16 Temmuz Pazar 13:00-17:00

Kintsugi, kırılmış ya da çatlamış seramiklerin “urushi” adı verilen özel bir reçine ve altın kullanılarak onarıldığı, tarihi 16. Yüzyıl Japonya’sına dek uzanan bir Japon sanatıdır. Kintsugi, her yıkımın bir son olmadığını gösteren, onarılan yerleri gizlemek yerine altın ile belirginleştirerek objenin yaşanmışlığının değerini ortaya koyan bir sanattır. Bu teknik ile onarılan obje artık eşsizdir, biriciktir. Özlem K. Birkan ile Modern Kintsugi atölyemizde kırılan objeleri onarırken Kintsugi yoluyla kişisel yıkımlarımız ve kendimizi onarma sürecimize dair de farkındalık geliştireceğiz.

Sinem Kaya ile Çocuk Resim Atölyesi – Henri Matiss
24 Temmuz Pazartesi 12:00-15:00

Decollage Art Space’te tuval üzerine akrilik atölyeleri devam ediyor. Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok. Bu atölyede Henri Matisse’in dönemi, sanatı ve tekniği ile ilgili bilgi sahibi olup, sanatçının “Kırmızı Balık ile Kedi” eseri üzerinde çalışacağız. Atölyede tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacaktır.

Sinem Kaya ile Resim Atölyesi- Sandro Botticelli
29 Temmuz Perşembe 14:00-17:00

Decollage Art Space’te tuval üzerine akrilik atölyeleri devam ediyor. Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok. Bu atölyede Sandro Botticelli’nin dönemi, sanatı ve tekniği ile ilgili bilgi sahibi olup, sanatçının “The Birth of Venus” eseri üzerinde çalışacağız. Atölyede tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacaktır. Etkinlik sonunda yapılan eseri yanınızda götürebileceksiniz.


Decollage Art Space

Suadiye Mahallesi, Müzeyyen Sokak, No:4/1, 34740, Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar