Delikli İlişkiler Sergisi Müze Gazhane’de!

Delikli İlişkiler
Delikli İlişkiler

Partnerinizin bir sözü, bir eylemi ile ruhunuzda koca bir delik açılığını hissettiniz mi hiç? Ya da terkedildiğinizde, bir deliğe saklanıp bir daha asla dışarı çıkmak istemediğiniz oldu mu?

Emre Aluç, delik metaforu üzerinden 2019’dan beri “Delikli İlişkiler” instagram hesabında yayın- ladığı 30’dan fazla eserini İstanbul’da yaşayanlar sanat severlerin izlenimine sunuyor. Dijitalde üretilmiş baskı çalışmaların yanı sıra, etkileşimli eserleri de barındıran sergide, aşk ve ilişkiler üzerine ilgi çekici sorgulamalar bulunuyor.

İki kişi arasındaki iletişimin her zaman kusurlu olduğunu, o nedenle de ilişkilerin delikli olmasının bir zorunluluk olduğunu her fırsatta dillendiren Aluç, çizimlerinde çoğumuzun yaşadığı durum ve olayları bir ironiyle çizgiye taşıyor.

6 Kasım Pazartesi günü saat: 18.00’da Emre Aluç ve pazartesi sendromunun katılımıyla açılışı yapılacak olan sergiye tüm sanat severler davetlidir.

Emre Aluç
Emre Aluç

Emre Aluç

Alaylı ve alaycı olmasına rağmen karikatür, sinema ve tiyatro gibi sanatın bir çok dalında ürünler vermiş olan Emre Aluç, 2019’dan beri kadın erkek ilişkilerine dair kafasındaki soru işaretlerini, “delikli ilişkiler” adlı instagram hesabında çizmektedir.

Yönetmenliğini yaptığı kısa filmi, çeşitli yurt içi ve dışı festivaller tarafından ödüllere layık görülmüş, uzun metraj bir kurgu belgesel olan ‘Daha Büyük İskender’ ile günümüzün başarı odaklı toplum yapısını hicvederek izleyicilerine farklı bakış açıları sunmuştur.

Çizimlerini hareketlendirmekten keyif alan Emre, sanatın hangi dalında üretirse üretsin, zihinlere ufak tefek soru işaretleri bırakarak gıdıklamayı sever.


Müze Gazhane

İklim Müzesi #1 kolonlar.

Hasanpaşa Mah., Uzunçayır Cad., No:5, Kadıköy, İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar