gUgUoU
gUgUoU

Deneysel Müzik Topluluğu gUgUoU 7 Haziran’da Arter’de!

29 Mayıs 2024
gUgUoU
gUgUoU

Arter, 7 Haziran Cuma akşamı saat 20:00’de, İstanbul merkezli deneysel pop müzik topluluğu gUgUoU’yu ağırlayacak! Popüler müziğin deneysel biçim ve teknikleriyle doğaçlamalar ve gündelik dilde yazılan şarkı sözlerini birleştiren gUgUoU, Arter’in Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleştirecekleri konserde, sesleri ve vokalleri işleyerek bozuma uğrattıkları ve manipüle ettikleri performanslarını sahneleyecek. Konserin biletleri, Arter’in giriş katında yer alan Danışma ve Bilet Gişesi’nden, Mobilet‘ten ya da Biletix’ten temin edilebilir.

Klavye ve vokalde Güneş Terkol, bas gitar ve vokalde Güçlü Öztekin, akustik/elektronik davul ve ses işlemede ise Oğuz Erdin’den oluşan gUgUoU’nun performansı, 7 Haziran 2024 Cuma akşamı saat 20:00’de Arter’in Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleşecek.

Popüler müziğin deneysel biçim ve tekniklerini doğaçlamalar ve gündelik dilde yazılan şarkı sözleriyle birleştiren gUgUoU, düşük teknolojik ve elektro-akustik araçlar vasıtasıyla sesleri ve vokalleri işleyerek bozuma uğratan ve manipüle eden stratejiler geliştiriyor. gUgUoU’nun üretimleri, hayat ile sanat arasındaki sınırları muğlaklaştırarak, sanatı oyuncu, müdahaleci ve performatif bir üslupla ele alan Dada ve sitüasyonizmden besleniyor.

gUgUoU, Fez-Gez isimli performansının tiyatro, müzik ve animasyon gibi çeşitli disiplinleri içeren video çekimlerini, 2022 yılında Arter’de gerçekleştirdi. 24 dakikalık bu video performans, Sameheads (Berlin, 2022), Bilsart (İstanbul, 2022) ve Art Explora’da (Paris, 2023) sergilendi.

Konserin biletleri, Arter’in giriş katında yer alan Danışma ve Bilet Gişesi’nden, Mobilet‘ten ya da Biletix’ten temin edilebilir.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Berranur Özbey, Ceren Nurdan Dirikol, Ece Alkan, Hümeyra Kara, video oyunundan görüntü
Önceki

“OCULUS III: Kendilik Örüntüleri” Sergisi Açılıyor!

John Barth
Sonraki

John Barth’tan Absürt Bir Roman: Khimaira

Kaçırmayın!

Metehan Özcan "Prova" Sergisi, Versus Art Project, 2023

Metehan Özcan “Prova” Sergisi Versus Art Project’te Açıldı

Metehan Özcan’ın, Merve Elveren küratörlüğünde gerçekleşen “Prova” adlı kişisel sergisi,

“Annem Beni Görsün” Kitabı Hakkında Yazarı Filiz Aygündüz İle Söyleşi

Kültür sanat gazeteciliğinin önemli isimlerinden, Milliyet Sanat ve Milliyet Kitap