Depremzede Çocuklar Yararına “Kedi Beşiği” Sergisi

İstanbul Yunus Emre Kültür Merkezi Çetin Emeç Sanat Galerisi, 2 – 8 Nisan 2023 tarihleri arasında depremzede çocuklar yararına düzenlenen “Kedi Beşiği” adlı karma resim sergisine ev sahipliği yapacak. Serginin tüm geliri deprem bölgesindeki çocuklara bayram kıyafeti, ayakkabı ve sanatsal malzemeler olarak ulaştırılacak.

Depremzede Çocuklar Yararına “Kedi Beşiği” Sergisi
“Kedi Beşiği sergi afişi

Serginin küratörü Şüheda Karakuş yegâne amacı; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Ramazan Bayramı’nın birleşmesiyle çocuklara çifte bayram sevinci yaşatmak” olduğunu vurguladı.

Adını bir çocuk oyunundan alan “Kedi Beşiği” karma resim sergisinde 41 sanatçının katılımıyla 70 çalışma sergilenecek. Sergide yağlı boya, akrilik, sulu boya, filografi, hat, minyatür ve kaligrafi gibi farklı teknikte birçok çalışma yer alıyor. Sergide Sinan Balta, Elif Ece Erdiker, Ekim Betül Uçar ve Tülay Sayılgan gibi pek çok isim yer alıyor.

Sanatçılar bağışladığı bu eserleri çocuklar yararına normal değerinden çok daha uygun fiyatla satışa sunuyor. Yaşanan felaketlerin ardından bir nebze olsun psikolojik tahribatı hafifletmek adına, çocuklarımızın yüzündeki tebessümü görmek için yola çıkılan sergide tüm sanatçılar ellerinden geldiğince yardımcı olmaya ve üretmeye çalışmaktadır. Küratör Şüheda Karakuş sergiden elde edilen gelir ile deprem bölgesinde bayram boyunca boyama çalışmaları, çocuk oyunları gibi pek çok sosyal faaliyette bulunacaktır.

“Kedi Beşiği” resim sergisi 8 Nisan 2023 tarihine kadar Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi Çetin Emeç Sanat Galerisi‘nde ziyaret edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar