Eda Albayrak’ın Kaleminden Çocuklara Beyaz Sakal’ın Hazinesi

Beyaz Sakal’ın Hazinesi
Beyaz Sakal’ın Hazinesi

Matematikle örülü hikâyesiyle Beyaz Sakal’ın Hazinesi, gerçek hazinenin ne olduğunu keşfetmek isteyen okurlar için eğlenceli bir macera…

Yaratıcı düşünme üzerine çalışan Eda Albayrak okurlarını, matematikle düşündüren bir korsan macerasına davet ediyor. Müjde Başkale’nin resimlediği bu macerada, bir süreliğine aynı evde yaşayan kuzenler emekli denizci dedelerinin anlattığı korsan hikâyesiyle bir oyuna dahil oluyor, parolalara dönüşen matematik sorularını cevaplıyor, şifreler çözüp keşifler yapıyor. Bu eğlenceli oyunda, dedelerinin ipuçları vererek işaret ettiği gerçek hazinenin ne olduğunu da keşfediyorlar.

Dedem, emekli korsan. Oyunlarımızdaki adı Beyaz Sakal. Evimiz bir ada, bahçemizdeki ağaç ev ise gemimiz Siyah İnci… Kuzenlerim, kardeşim, teyzem ve ben, hepimiz bir aradayız. Şu sıralar ilginç günler yaşıyoruz. Gemimizle yelken açıp hazine arıyoruz. Hazine bulmak hiç de kolay değil. Her şeyden önce parolaları ve Beyaz Sakal’ın sorduğu matematik sorularını çözmemiz gerekiyor!

KÜNYE
Yazan:
Eda Albayrak
Resimleyen: Müjde Başkale
Yayınevi: Redhouse Kidz
Türü: Roman
Yaş Grubu: 8 yaş ve üzeri
Ölçü: 13,5 x 19,5 cm
Sayfa Sayısı: 104
Cilt ve Kâğıt Bilgisi: Karton Kapak, 2. Hamur
Basım Tarihi: Nisan 2023
Konu: Aile, birlikte yaşamak, matematik, küresel salgın, macera, mutluluk
Tema: Birey ve Toplum, Hayal Gücü
Sınıf Seviyesi: 3., 4., 5. Sınıf
Raf Bilgisi: Okul Çağı 6-10 Yaş
ISBN: 978-625-6998-14-8
Barkod: 9786256998148
Fiyatı: 50 TL

Eda Albayrak Hakkında

1975’te İstanbul’da doğdu. 2002’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede AdSchool İstanbul Reklam Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. TÜBİTAK’ın Yeditepe Üniversitesi tarafından yürütülen medya içerik çözümleme sistemi projesinde yer aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde medya alanında çalışmalarını sürdürdü. The University of Georgia, Torens Center for Creativity and Talent Development, The Torens Tests of Creativity Thinking Figural and Verbal Forms eğitimi aldı. 2012 yılından bu yana yaratıcı düşünme ve yaratıcı zekâ ölçme ve değerlendirme alanlarında çalışıyor. İlköğretim okullarına yaratıcı düşünme eğitim müfredatı danışmanlığı veriyor. Bununla birlikte çeşitli özel şirket ve üniversitelerde inovasyon ve yaratıcı düşünme eğitimleri veriyor, çocuklar için kitaplar yazıyor. Sözün Ustaları-Laf Ebesi adlı kitabı 2019 yılında Uluslararası Gençlik Kütüphanesi tarafından (International Youth Library) dünyanın en iyi çocuk ve gençlik kitaplarına yer veren “The White Ravens” kataloğuna seçildi.

Müjde Başkale Hakkında

1986’da Akdeniz’in portakal çiçekleriyle dolu şehri Adana’da doğdu. Büyüyünce resim çizmeye başladı ve illüstrasyona yöneldi. İstanbul’a yerleştikten sonra grafik tasarım okudu. 2015’ten beri çocuk kitapları resimliyor. Aynı zamanda tiyatrolara afiş tasarımı yapıyor ve çeşitli edebiyat dergilerine illüstrasyonlar çiziyor. İlhamını köpek dostu Nazlı ve aksiyon filmlerinden alan Müjde’nin en sevdiği tatlı dondurma, en sevdiği meyve kirazdır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar