Emel Keskinkılıç’ın Yeni Kitabı “Tanrı Kozmosta Uyur İnsanda Uyanır” Yayımda!

Bir Simülasyonda Mı Yaşıyoruz?Emel Keskinkılıç’ın psikoloji, kişisel gelişim ve felsefe temalı yeni kitabı “Tanrı Kozmosta Uyur İnsanda Uyanır” Salon Yayınları etiketiyle raflarda.

Emel Keskinkılıç, "Tanrı Kozmosta Uyur İnsanda Uyanır
Emel Keskinkılıç, “Tanrı Kozmosta Uyur İnsanda Uyanır

Bilimin geldiği noktada evren ve insan varoluşunu anlamaya çalışan tüm disiplinlerin -psikoloji, felsefe, din, pozitif bilimler, kozmoloji, mikrobiyoloji- aralarındaki kalın perdelerin Kuantum fiziğindeki gelişmeler sayesinde kalkmasına ve hakikâtin ışığının zihnimizi aydınlatmasına şahit oluyoruz.

Bu sayede hayata ve hayattaki yerimize olan bakışımızı biraz daha derinleştirip genişletmeye başlıyoruz. Bir anlamda Platon’un belirttiği gibi içimizde zaten var olan bilgiyi anımsamaya yani “uyanmaya” başlıyoruz. Yaşadığımız dünya hayatı sembolik bir rüyadır, asıl uyku yaşamaktır. Uyanış ise gözlerin rüyaya kapanıp, saf bilincin aslolan gerçekliğine uyanmasıdır. Yuvaya dönüştür, sınırlılıktan kopuştur. Sılaya kavuşmaktır. Evrensel sevginin sonsuz dansının yeniden başlamasıdır. Işıkla, aşkla ve öz kaynakla içsel olarak yeniden sevişmektir. Ve bu uyanışın yaşadığımız bir simülasyonda, bir mekânda değil de bir bilinç düzeyinde gerçekleştiğinin farkındalığıdır. O, bilimin ve ilimin ışığında ve varoluşu döndüren sevginin dokunuşunda yeniden hatırlama “anamnesis” ânının gerçekleşmesidir.


Yayın Adı: Tanrı Kozmosta Uyur İnsanda Uyanır
Alt Başlık: Bir Simülasyonda Mı Yaşıyoruz?
Barkod: 9786257336673
Yazar: Emel Keskinkılıç
Dili: Türkçe
Yayınevi: Salon Yayınları
Kategori: Psikoloji, Kişisel Gelişim, Felsefe
Kitap Satışı: kitapmatik
Sayfa Sayısı: 360 sayfa
Ebat: 13,5×21 mm
İç renk: siyah
İç Kağıt: kitap kağıdı
Kapak: Amerikan
Basım Yeri: Konya
Basım Tarihi: 2. Baskı – Ocak 2024

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar