Ezgi Güneştekin
Ezgi Güneştekin

Ezgi Güneştekin İlk Kişisel Sergisini Açıyor!

16 Mayıs 2024
Ezgi Güneştekin
Ezgi Güneştekin

Ekspresyonist sanatçı Ezgi Güneştekin, küratörlüğünü Zeynep Öztürk’ün üstlendiği “HOW U FEEL?” isimli ilk kişisel sergisi ile sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ezgi Güneştekin’in sergisi 23 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında DG Art Project ev sahipliğinde ziyaret edilebilecek.

Eserlerinde renkleri, metinleri, imgeleri kullanan ve işlerinde asi bir direnişi, kültürel normlara başkaldırıyı ve bireysel özgürlüğü amaç edinen Ezgi Güneştekin’in ilk kişisel sergisi “HOW U FEEL?” sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ekspresyonist sanatçı Ezgi Güneştekin’in eserleri, varoluşun karmaşıklığını ve insanın iç çatışmalarını vurgulayarak insanları düşünmeye ve hissetmeye çağırıyor. Size sorduğu “Nasıl hissediyorsun?” sorusuyla eserlerinde izleyicinin iç dünyasına dokunmayı amaçlayan sanatçı, canlı ve dinamik renkleriyle izleyicinin duygusal boşluğunu dolduruyor. Yenilikçi ve cesur tavrıyla dikkat çeken Güneştekin, kendini asla bir tuvalin sınırları içine hapsetmiyor. Eserlerinde sıradanın ötesine geçen, duyguların derinliklerine inen ve ruhun barındırdığı karmaşık duyguları ifade eden sanatçı, zamanın her anında yeni bir şey söylemeyip kendi özgün dilini inşa ediyor.

Ezgi Güneştekin’in tuvalleri; durmanızı, vakit geçirmenizi, yaklaşmanızı, sıradan bakma alışkanlıklarınızdan kurtulmanızı, malzemeye, ölçeğe, mekâna, yüzeye eşi benzeri görülmemiş bir şekilde dikkat etmenizi gerektiriyor.

Bu yaklaşımı ile izleyicisini daha derin düşünmeye teşvik eden Güneştekin’in “HOW U FEEL?” isimli sergisi, 24 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında DG Art Projects’te sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Ezgi Güneştekin Hakkında

1993’te Batman’da doğan Ezgi Güneştekin, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Sanat eğitimi için California’ya giden GÜNEŞTEKİN, eş zamanlı olarak UCLA ( University Of California,Los Angeles) “Design Communication Arts” ve Otis College of Art & Design “Fine Arts ve Graphic Design” bölümlerinde eğitim aldı. Güneştekin Vakfı’nda yönetim kurulu üyesi olan sanatçı aynı zamanda Güneştekin Art Refinery Venedik ve Urla Projelerinde de aktif rol üstlenmektedir.


DG Art Project

Piyalepaşa Mah. Derviş Gülbaba Sok. No: 2/A Beyoğlu/İstanbul

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Raik’in Annesi
Önceki

Raik’in Annesi Gözden Geçirilmiş Baskısıyla Can Yayınları’nda!

Çipdünya
Sonraki

Toprak Işık’tan Yepyeni Bir Bilimkurgu Romanı: Çipdünya

Kaçırmayın!

Portfolyo: Nurten Kurt

Trabzon doğumluyum. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldum. 2017’de
Dicle Doğan

Performans Sanatçısı, Hareket Amiri Dicle Doğan İle Söyleşi

İtalya’dan ST Olav Norveç’e, Camino Del Norte’dan en son 1200