Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair – Online Edition 20222016 yılında fanzin festivali olarak İstanbul Kadıköy’de başlayan Fanzineist; Fanzineist Vienna Sanat Kitabı ve Zine Fuarı olarak daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla Avusturya, Viyana’da online olarak devam ediyor.

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair – Online Edition 2022

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair, sanatçıları, yayıncıları ve diğer yaratıcı insanların, fanzinlere ve sanat kitaplarına olan tutkularını paylaşmak üzere 11 Ağustos’ta başlıyor. İki hafta boyunca, 35 ülkeden 105’den fazla katılımcı, yayınlarını sanal sergilerde sunacak. Fanzineist Vienna, daha geniş ve küresel bir izleyici kitlesinin dikkatini çekmek için çevrimiçi bir fuar olarak yer alıyor. Çevrimiçi ziyaretçiler, bir 3 boyutlu online bir galeride 400’den fazla yayını görme fırsatına sahip olacak.

Küçük ve bağımsız yayıncıları bir araya getiren Fanzineist Vienna, sergiler, atölye çalışmaları ve sunumlar aracılığıyla fanzinleri ve sanat kitaplarını izleyicileri için daha erişilebilir hale getirmeyi ve bağımsız yayın kültürünü tanıtmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir. Ayrıca, etkinlikler arasında konserler ve video gösterimleri ziyaretçilere sunulmaktadır.

Sanat kitapları ve fanzinler üzerine üretim yapan yayıncıları, sanatçıları, yayın kolektiflerini, kitapçıları, dergileri, galerileri ve çeşitli kâr amacı gütmeyen kuruluşları bir araya getiren Fanzineist Vienna, geniş bir yayın ölçeğinde gerçekleştirilen bu üretimleri ziyaretçilerle buluşturmayı amaçlıyor. Sanat, tasarım, edebiyat, çizgi roman, teori, mimari, sosyoloji, müzik, lgbti+ ve queer yayınlarından oluşan +400 yayın, sanal sanat kitabı ve zine sergilerinde bir araya geliyor. Fanzineist Vienna, çevrimiçi formatımızla bağımsız sanat kitabı ve dergi yayıncılığının çevrimiçi uluslararası bir kutlamasına dönüşüyor.

Sanal sanat kitabı ve fanzin sergisi,sanatçılara & yayıncılara yayınları için sanal bir sergi imkanı sunar. Ziyaretçiler, doğrudan katılımcılardan satın alınabilecek çeşitli orijinal yayınlara göz atabilirler. Sanal sergide izleyiciler, hareketlerini klavye veya dokunarak kontrol edebilir, yakınlaştırabilir, yayınlar ve sanatçılar hakkında ek bilgi alabilir.

Etkinlik programı, Sick Love Zine ve Yago Cura (HINCHAS Press)’in fanzin atölyeleri, Draw Down Books, Can Yalçınkaya, Maria Kuzik, Mangal Media, Carla Vaccaro gibi çeşitli sanatçılar ve uluslararası yayıncılardan söyleşiler, Bunu Sen İstedin, Zoomk-Ru -Tu, Şeker Dutlar’ın müzik performanslarından, Johnnie B. Baker (Budget Press), BluRaven C. Houvener // Nicodemus //Matchez, Daniëlle van Hilten (Beauxhil), Aparna Nori, Bard Graduate Center ve Richard Tuttle, L. Loves Art Books (Lia Nalbantidou, Nikos Kachrimanis, Ioustini Drakoulakou), Margot Terc, Alexandra Stelmashonok, Paolo Covino ve çok daha fazlasının video sunumları ve gösterimleri yer alıyor.

Fanzineist Vienna Sanat Kitabı ve Zine Fuarı ücretsiz, çevrimiçi ve halka açıktır. Fuar, fanzineist.com, Youtube, Instagram ve Zoom gibi farklı platformlarda gerçekleşecek. Tam program, detaylar ve güncellemeler için fanzineist.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Fanzineist Vienna, Deniz Beşer tarafından düzenlenen kar amacı gütmeyen bir sanat kitabı ve fanzin fuarıdır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.