Finito. Yallah. Kış Kış. L*ve. You
Finito. Yallah. Kış Kış. L*ve. You

“Finito. Yallah. Kış Kış. L*ve You.” 27 Mayıs’ta DasDa’ta

20 Mayıs 2024
Finito. Yallah. Kış Kış. L*ve. You
Finito. Yallah. Kış Kış. L*ve. You

İstila!, Yuva, Yalnızlar Kulübü, Kabileler gibi sevilen oyunları seyirciyle buluşturan B Planı, yeni oyunu “Finito. Yallah. Kış Kış. L*ve You.” ile 27 Mayıs akşamı DasDa’ta izleyici karşısında olacak.

Oyunda eşinden ayrılıp Londra’dan İstanbul’a dönen Ekin, bir yandan ülkedeki politik ve ekonomik değişimlere adapte olmaya çalışırken bir yandan da kendini yeniden var etmeye çabalar. Başına gelenler onu tekinsiz, eğlenceli ve tuhaf bir yolculuğa çıkarır; hayal dünyasıyla gerçek hayatı birbirine karışır.

Derem Çıray ve Sami Berat Marçalı‘nın birlikte yazdığı oyunda Evrim Doğan, Erdi Güçlü, Görkem Kasal, Ali Rıza Kubilay ve Gülce Oral oynuyor. Marçalı‘nın yönettiği oyun, sezonun son temsili ile 27 Mayıs’ta DasDas’ta olacak.

Oyunun Tanıtım Metni:

Otuz beş yaşında her şeye sıfırdan başlayan biri ne ister? Işınlanmak mı? Nereye?

Kırık bir kalple Londra’dan İstanbul’a dönen Ekin, kendine yeniden bir hayat kurmak zorunda. Ama parası yok. Telefonu yok. Evi yok. Arkadaşı yok. Kedisi yok. Aslında var ama iki yıldır görmediği için unuttu belki de onu. Belki de herkes unuttu onu. Belki de o yok, hiç var olmadı. Ama var olduğunu düşünüyor. Yanlış mı düşünüyor? Yoksa hepsi bir yaz gecesi rüyası mı?

Çünkü deliler, aşıklar ve şairler geniş̧ hayal güçlerinin esiri olur; gaipten sesler duyar, cinlerle perilerle konuşurlar. Olanla olmayanı karıştırıp yazarlar deftere. Ekin biraz şair, biraz aşık, biraz deli. Düşle gerçek, geçmişle gelecek arasında sıkışıp kalmış bir kadın. Belki de tek ihtiyacı kendi sesini duymak. Kollarını iki yana açmak, görünmez çemberinde özgürce uçmak. Vuuu! Vuuu! Kimse karışamaz Ekin’in çemberine, o izin vermedikçe. Shakespeare görse gurur duyardı Ekinle. Siz de bir gün buluşacak, tanıyacaksınız onu. Ama burada olmak zorunda değil. Başka gezegen de olur. O zamana kadar finito, yallah, kış kış, f*ck you!

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Herkes Her Yerde
Önceki

“Herkes Her Yerde” Kitabı Raflarda Yerini Aldı!

TOYKONTAKT Seçkisi, Trendyol Sanat Desteğiyle Mamut Art Project'te!
Sonraki

TOYKONTAKT Seçkisi, Trendyol Sanat Desteğiyle Mamut Art Project’te!

Kaçırmayın!

"Koleksiyoner & Sanatçı" İsimli Karma Sergi Ferda Art Platform’da

“Koleksiyoner & Sanatçı” İsimli Karma Sergi Ferda Art Platform’da

Koleksiyonerlerin koleksiyonlarından seçtikleri eserler ile seçilen sanatçıların yeni eserlerini bir

Genç Kuşak Sanatçılara Yol Açan ARTMEYDAN Artankara’da Yerini Aldı

Ressam eğitimci Mehmet Ali Doğan liderliğinde usta ve genç kuşak