Genç Dervişin Teselli Koleksiyonu
Genç Dervişin Teselli Koleksiyonu

“Genç Dervişin Teselli Koleksiyonu” Kitabı Raflara Çıktı!

20 Mayıs 2024
Genç Dervişin Teselli Koleksiyonu
Genç Dervişin Teselli Koleksiyonu

Aralarında “Yaşama Yeniden Tutunmak”, “Korkma Hep Varsın”, “Dervişin Teselli Koleksiyonu” gibi kitapları bulunan Yazar Mecit Ömür Öztürk’ün yeni kitabı “Genç Dervişin Teselli Koleksiyonu”; yuvadan dışarıya uzanıp kendi dünyasını kurmaya hazırlanan ama büyümenin en zor, en çetrefilli zamanlarından geçen gençlere, anlam ve bilgeliğiyle adeta bir teselli niteliği taşıyor.

İnsan, olumsuz gibi gördüğü bir durumla karşılaştığında “Bunda da vardır bir hayır” der. Gerçekten de şu dünyada olup da teselliye ihtiyacı olmayan biri var mıdır?

Gün olur, insanı mutlu eden düşünce, problemin daha da kötüsünün yaşanmadığına memnun olmakla mümkün olur. Tolstoy’un da dediği gibi şikâyet ettiğimiz yaşam, belki de bir başkasının hayalidir.. Hayatın içindeki engeller, mutsuzluklar, hastalıklar belki de yaşamın bize söylediği bir “dur” işaretidir. Ve hepsinin altında iyiliği aramak gerekir. Çünkü;

“Duraklar da müziğe dahildir.” – Stefan Zweig (Karmaşık Duygular)

Yaşam boyu süregelen her türlü kolaylık ve nimet gibi pek çok zorluk ve acı da insan içinse eğer, “Genç Dervişin Teselli Koleksiyonu” da, dünya deneyimlerine henüz adım atmış gençlerin zor zamanlarında yanında bulduğu bir dost niteliğinde kaleme alındı. Onlara, meselenin oyunu kazanıp kazanmamak olmadığını, kaybedişlerle nasıl değiştiğimiz ve aslında neleri kazandığımızı anlatmak üzere kurgulandı.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Deniz Kuyrukları Performansları [Sea Tails Performances] (Photo-Priscilla Roy)
Önceki

“Deniz Kuyrukları Performansları” 22-26 Mayıs’ta Arter’de

Dağınık Oda
Sonraki

Sabri Safiye’nın Yeni Romanı “Dağınık Oda” Çıktı!

Kaçırmayın!

Burçak Bingöl ( Fotoğraf: Kayhan Kaygusuz )

Burçak Bingöl’ün “Yeryüzünde Minör Titreşimler” Sergisi Ka’da!

Ka 2023-24 sezonuna Burçak Bingöl’ün Yeryüzünde Minör Titreşimler adlı solo
Huri Kiriş, "Kağıt Üstünde Ütopya"

Huri Kiriş “Kağıt Üstünde Ütopya” SEKA Kağıt Müzesi’nde

Huri Kiriş‘in “Kağıt üstünde ütopya” isimli 8. kişisel sergisi SEKA