“İnsanı Anlamak” Kitabı İkinci Kez Okurlarla Buluşuyor

Etyen Mahçupyan’ın “İnsanı Anlamak” Kitabı İkinci Kez Okuyucularıyla Buluşuyor

İnsanı Anlamak
İnsanı Anlamak

Bugüne kadar yirmiyi aşkın eseriyle çok satanlar listesinde yer alan Gazeteci Yazar Etyen Mehçupyan’ın kaleme aldığı “İnsanı Anlamak” kitabı, Hayykitap’ın başlattığı “İkinci Yeni” projesi kapsamında tekrar okuyucularıyla buluşuyor.

Günümüz dünyasında insan içinde yaşadığı hayata, etrafındaki insanlara ve en önemlisi de kendine yabancılaşıyor. “İnsanı Anlamak” kitabıyla adeta insanı kendisine tanıştıran Mahçupyan, nörobilim ile sosyal psikolojiyi bir araya getirerek insanı anlamanın kapısını aralıyor.

Bilincin ve düşüncenin bağımsız değişkenler gibi gösterilip kutsandığı bir dünyada birincinin bilinçdışı; ikincinin zihniyet tarafından nasıl kuşatıldığını anlatan Mahçupyan, biyolojik ve kültürel adaptasyonu bilimsel bilgiler ışığında bağlantılı olarak izlerken, insanı anlamak için bütüncül bir çerçeve öneriyor.

Etyen Mahçupyan Hakkında:

Robert Kolej mezunu olan Etyen Mahçupyan, Boğaziçi Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği lisansı ve İşletme Yüksek Lisansını, ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ise Ekonomi Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Gazeteci kimliğinin dışında öğretim üyeliği, şirket yöneticiliği, senaristlik ve danışmanlık yapmış olan yazarın, 22 kitabı bulunmaktadır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar