Antonio Faraò
Antonio Faraò

İtalyan Piyanist Antonio Faraò 27 Ocak’ta CRR’de!

23 Ocak 2024
Antonio Faraò
Antonio Faraò

Dünyaca ünlü İtalyan caz piyanisti Antonio Faraò, 27 Ocak‘ta CRR Konser Salonu‘nda müzikseverlerle buluşacak. Olağanüstü teknik parlaklık, coşkulu duygusal enerji, dikkate değer bestecilik yeteneği ve etkileyici bir ritim anlayışıyla harmanlanmış Antonio Faraò’un CRR’de vereceği konser cazseverler tarafından yılın en iddialı caz konserlerinden biri olarak gösteriliyor. Saat 20.00’de başlayacak konserde Faraò’a, Carlo Bavetta (kontrbas) ve Pasquale Fiore (davul) eşlik edecek.

Sanatçı bir ailede büyüyen Faraò, (annesi tanınmış bir ressam ve şair, babası ise caz davulcusudur) müzik kariyerine çok genç yaşlarda başladı ve Giuseppe Verdi Konservatuvarı’nda eğitim aldı.

Faraò’nun sanat yolculuğu, Benny Goodman, Count Basie, Duke Ellington, Frank Sinatra ve Ella Fitzgerald gibi efsanelerden ilham alarak başladı. Genç yaşta vibrafon, davul ve sonrasında piyano çalmaya başlayan sanatçı, 1991 yılında Milano’daki “Jazz four Roses Competition Price” ve 1998’de Paris’te düzenlenen “Competition of jazz piano Martial Solal”da birincilik ödüllerini kazandı. 2019’da ise SACEM’de “En İyi Piyano Sanatçısı” olarak ACEG ödülünü aldı.

Faraò, kariyeri boyunca Franco Ambrosetti, André Ceccarelli, Daniel Humair, Mike Clark, Gary Bartz, Lee Konitz, Steve Grossman, Christian McBride, Chico Freeman gibi isimlerle çalıştı ve Toots Thielemans, Jack DeJohnette, Dave Liebman gibi efsanelerle sahne aldı. Ayrıca “Anthony Zimmer” film müziğinde Sophie Marceau, André Ceccarelli ve Londra Senfoni Orkestrası ile Abbey Road Stüdyoları’nda kayıt yaptı.

Enja Records için “Black Inside”, “Thorn” ve “Next Stories” gibi albümler kaydeden Faraò, ayrıca Cristal Record ve Cam Record etiketiyle de albümler yayınladı. Herbie Hancock, Wayne Shorter, Marcus Miller, Al Jarreau gibi isimlerle Uluslararası Caz Günü kutlamalarında yer aldı ve “Eklektik” albümüyle Warner Music etiketi altında yeni bir başarıya imza attı.

Faraò, CRR Konser Salonu’ndaki bu konserde, Carlo Bavetta (kontrbas) ve Pasquale Fiore (davul) ile birlikte unutulmaz bir performans sergileyecek.

Konser biletleri 200, 165, 100 ve 50 TL kategorilerinde CRR gişesi ve Biletix’te satışta.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Unutulmazlar-1
Önceki

Fabien Toulmé’nin Kaleminden Unutulmazlar-1 Kitabı Çıktı

Tudem Edebiyat Ödülleri
Sonraki

22. Tudem Edebiyat Ödülleri İçin Başvurular Açılıyor!

Kaçırmayın!

Lal Batman, As Far I Can Remember, 2023, Tuval üzeri yağlı boya, 190hx150wcm, Eserden detay görseli, Anna Laudel Gallery

Lal Batman “The Floor is Lava” Sergisi Anna Laudel Düsseldorf’ta

Anna Laudel Düsseldorf, 1 Aralık 2023 – 4 Şubat 2024
İKSV, Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu ( Fotoğraf: Fatih Yılmaz )

İKSV Deprem Bölgesi Destek Fonu İle 384 Enstrüman Sahiplerine Ulaştırıldı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 6 Şubat depreminin ardından müzik