‘Karnavalın Ortasındaki Adam Ünsal Oskay’ Romanı Raflarda

Karnavalın Ortasındaki Adam Ünsal Oskay
Karnavalın Ortasındaki Adam Ünsal Oskay

Cengis T. Asiltürk tarafından kaleme alınan, Akademik çalışmaları kadar sosyal hayata dair gözlemleriyle de unutulmaz bir iz bırakmış olan Ünsal Oskay’ın ilgi çekici hayat hikayesini anlatan ‘Karnavalın Ortasındaki Adam Ünsal Oskay’ romanı İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Cengis T. Asiltürk’ün tarafından yazılan ‘Karnavalın Ortasındaki Adam Ünsal Oskay’ romanı, Ünsal Oskay’ın ilham veren yaşamından satır başlarını incelikli bir roman kurgusuyla bir araya getiriyor.

Roman Büyüleyici Gerçeklik İçeriyor

Akademik çalışmaları kadar sosyal hayata dair gözlemleriyle de unutulmaz bir iz bırakmış olan Ünsal Oskay, bu kez bir roman karakteri olarak Cengis T. Asiltürk’ün kalemi, İnkılâp Kitabevi’nin imzasıyla raflardaki yerini aldı. Karnavalın Ortasındaki Adam Ünsal Oskay başlıklı roman büyülü gerçeklik tarzının özgün örnekleri arasına adını yazdırmaya aday olarak görülüyor. Kurmacayla biyografik öğelerin iç içe geçtiği bu eserde, Ünsal Oskay’ın yaşamı kadar fikri yapısına ve hayata bakışına dair de pek çok ayrıntı dikkat çekiyor.

Ödüllü Romanların Yazarı Cengis T. Asiltürk’ten Bir Başyapıt Daha

Ödüllü romanların yazarı Cengis T. Asiltürk, Karnavalın Ortasındaki Adam Ünsal Oskay ile okuru “aydın onuru”nun cisimleşmiş hali Ünsal Oskay’ın yaşamında, büyülü bir yolculuğa davet ediyor. Sadece biyografik bir roman olmayan Karnavalın Ortasındaki Adam Ünsal Oskay, büyülü gerçekçilik tarzındaki şiirsellik dolu bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor. Romanda, Oskay hayatının tüm renkli sekanslarıyla başkahraman olarak anlatılıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar