Kerstin Ekman
Kerstin Ekman

Kerstin Ekman “Kurt Olmak” Gutenberg Etiketiyle Raflarda!

27 Mayıs 2024

Özgün ve kaliteli eserleriyle yüz yıla meydan okuyan İnkılâp Kitabevi çatısı altında kurulan ve kurgu kitaplarla öne çıkan Gutenberg, İsveç edebiyatının özellikle polisiye türüyle ün kazanmış ve eserleriyle birçok ödüle layık görülmüş kıymetli isimlerinden Kerstin Ekman’ı okurla buluşturuyor.

Ali Arda’nın özenli çevirisiyle Türk yayıncılığına kazandırılan Kurt Olmak, Ulf Norrstig isimli İsveçli bir avcı başının hikâyesidir. 70. yaş gününden bir gün önce ormandaki karavanına yaptığı gezintide bir kurt izine rastlayan Ulf, ormanlarında yalnız bir kurdun yaşadığını öğrenir. Kurt ile arasında özel bir bağ kuran Ulf, kalp problemleriyle ve yaşlılığın getirdiği diğer sıkıntılarla da mücadele etmektedir.

Bir gün avdayken iri bir geyik görür ve tam ona nişan almak üzereyken kalp krizi geçirir ve bu krizden sonra kendisini kocamış bir kurt gibi hisseder ve yerini bir başkasına bırakma zamanının geldiğini düşünerek avcı başılıktan istifa eder. Bir süre sonra ikinci bir kriz geçirir, bu sefer ameliyat olacak ve bir süre de yoğun bakımda kalacaktır. Hastaneden çıktıktan sonra kendini artık tamamen işe yaramaz bir insan olarak hissediyordur. Birkaç gün sonra, ormandaki karavanının yandığı ve içinde hayvan kemikleri bulunduğu haberini alan Ulf, onun için olağanüstü ve şüpheli olan bu durumun peşine düşecek ve öğrendikleri, kendi içinde yapacağı derin sorgulamalara yol açacaktır.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Önceki

Yetenek Diye Bir Şey Var mı?

Olten Filarmoni Orkestrası
Sonraki

Olten Filarmoni Orkestrası Unutulmaz Deneyimler Sunmaya Devam Ediyor

Kaçırmayın!

Camila Rocha "Eğrelti Otu Meseleleri" Sergisi, 2024, Öktem Aykut

Camila Rocha “Eğrelti Otu Meseleleri” Sergisi

Camila Rocha’nın Eğrelti Otu Meseleleri isimli sergisi 20 Temmuz 2024‘e
10. Mediations Bienali

10. Asya-Avrupa Mediations Bienali Artİstanbul Feshane’de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı’nın (İBB Miras) yürüttüğü