Lora, Yılın Son Oyunu ile 30 Aralık’ta Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda!

Türkiye’nin ilk içerik şirketi Orchestra Content’in, Şebnem Sönmez süpervizörlüğünde hayata geçirdiği Orchestra Theatre, Mithat Ozan Küren’in yazdığı “Lora” oyunuyla seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Yılın son oyununu 30 Aralık’ta Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda gerçekleştirecek olan Lora, Mithat Ozan Küren’in yönetmenliğinde, Çağdaş Ekin Şişman ve Mehmet Okuroğlu’nun performanslarıyla sahneleniyor.

Lora
Lora (Çağdaş Ekin Şişman, Mehmet Okuroğlu)

İşten eve dönen ve karnını doyurmak, dinlenmek, uyumak gibi bazı basit işleri yaparken zorlanan Lora’nın akşamdan sabaha süren kısa bir hayat kesitine sahnede tanıklık ediyoruz. Yivine oturmayan her nesneyle birlikte geçmişi ve geleceği bir olup üzerine çökerken, sendromları ve göz kamaştıran yenilgileri ile Lora, izleyicileri hiç sevmediği evinin ve aklının içine davet ediyor.

Lora’nın 30 Aralık’taki gösteriminin biletlerine Tiyatrolar.com.tr üzerinden ulaşılabiliyor. 

Lora Afiş
Lora Afiş

LORA KÜNYE
Yazan / Yöneten:
Mithat Ozan Küren 
Oyuncular: Çağdaş Ekin Şişman, Mehmet Okuroğlu 
Sahne Tasarımı: Pınar Demir
Hareket Düzeni: Ezgi Künktakan
Işık Tasarımı: Alev Topal
Müzik / Ses Tasarımı: Çağrı Beklen 
Afiş Tasarımı: Müjde Başkale
Yönetmen Yardımcıları: Denizhan Çay, Gözde Demirtaş 
Işık / Ses / Efekt Uygulama: Atakan Uyanık, Onur Yıldız, Yiğit Candemir
Sahne Amiri: Ege Erkal
Koordinatör: Büke Akşehirli
Süpervizör: Şebnem Sönmez
Yapımcı: Mine Şengöz
İçerik: Orchestra Content

Orchestra Theatre Hakkında

Türkiye’nin ilk içerik şirketi Orchestra Content tarafından, deneyimli tiyatrocu Şebnem Sönmez süpervizörlüğünde hayata geçirilen Orchestra Theatre; birlikte üretmek, birlikte neşelenmek ve iddiasıyla değil hayaliyle var olanları bir araya getirmek hedefiyle kuruldu. Kolektif üretimi odağına alan ve sahneleyeceği her bir oyunun ilk kez seyirci karşısına çıkacak metinlerden oluşacağı Orchestra Theatre, ortak akılla üretme prensibiyle, sahneye koyacağı her oyunda farklı yol ve yöntemleri odağına alarak, multidisipliner bir yapıyla sahnede hayalini inşa etmeye hazırlanan pek çok isimle birlikte üretimlerine devam ediyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar