Mahir Güven’in “Ellerin Zamanlarla Dolu Geldin Bana” Sergisi Brieflyart Galeri’de!

Mahir Güven
Mahir Güven

Figüratif Türk resminin önemli temsilcilerinden biri olan Mahir Güven’in “Ellerin Zamanlarla Dolu Geldin Bana” başlıklı uzun yıllardır beklenen yeni kişisel sergisi 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 19.00’da Brieflyart Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.

Başta MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Türkiye İş Bankası Resim ve Heykel Müzesi koleksiyonlarında olmak üzere yurt dışı ve yurt içinde birçok özel müze ve koleksiyonlarda yapıtları bulunan Mahir Güven’in bu sergisinde son yedi yılda ürettiği tuval üzeri yağlıboya resimlerinden oluşan bir seçki yer alıyor.

Küratörlüğünü ve katalog metin yazarlığını Erkan Doğanay’ın üstlendiği “Ellerin Zamanlarla Dolu Geldin Bana” sergi 14 Haziran 2024 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Mahir Güven

1976-1981 yılları arasında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (şimdiki adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Resim Bölümü Neşet Günal Atölyesi’nde öğrenim gördü.

Rönesans resminden figürlerin de yer aldığı resimlerinde, Türkiye’de geleneksel kültürden batı kültürüne geçiş döneminin sorgulaması hissedilmektedir. Sanatçı resimlerinde eleştirel bir yöntem geliştirmekte ve toplumsal mesajlara öncelik vermektedir.

Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar