Mamut Limited Vol.I, 2023, Fotoğraf_Photo by Emir Uzun
Mamut Limited Vol.I, 2023, Fotoğraf_Photo by Emir Uzun

Mamut Limited Vol.I Sanatseverlerle Buluştu

18 Eylül 2023
Mamut Limited Vol.I, 2023, Fotoğraf_Photo by Emir Uzun
Mamut Limited Vol.I, 2023, Fotoğraf_Photo by Emir Uzun

Geçtiğimiz sene 10. yılını kutlayan Mamut Art Project, sanatçıların edisyonlu ve özel üretilmiş seri çalışmalarını içeren Mamut Limited (Artist Editions) isimli çevrimiçi projesi 16 Eylül Cumartesi günü sanatseverlerle buluştu. www.mamutlimited.com adresinden ulaşılabilen çevrimiçi platformunda yıl boyunca özel seçkilere yer verecek olan projenin ilk fiziksel etkinliği Mamut Limited Vol.I pop-up sergisi ise 1 Ekim 2023 tarihine kadar Yapı Kredi bomontiada’da ziyaret edilebilir.

Çevrimiçi platform olarak tasarlanan Mamut Limited, aynı zamanda kendini fiziksel etkinlikler düzenleyen, farklı iş birlikleri kuran ve danışmanlık hizmeti veren açık bir yapı olarak konumlandırıyor. Mamut ekibinin 10 senelik tecrübesini değerlendirerek birlikte üretim yapabilecekleri sanatçılarla yıl boyunca çalışmak ve eserlerini sanatseverlerle paylaşmak hedefi ile ortaya çıkan proje, görsel sanatlardan tasarıma, müzikten modaya farklı alan ve tekniklerle çalışan, yaratıcı herkese açık.

Beylerbeyi İçecek Pazarlama, Beymen Club, Jo Malone London ve WMC desteği ile gerçekleşen ilk fiziksel etkinlik olan Mamut Limited Vol.I isimli pop-up sergide, site açılışında yer alan 20 sanatçının fotoğraf, heykel, video, yapay zeka, minyatür ve dijital sanat dahil olmak üzere, projeye özel ürettikleri eserlerinden oluşan bir seçki sergileniyor.

16 Eylül tarihi itibariyle İstanbul kültür-sanat hayatının önemli bir durağı haline gelen Yapı Kredi bomontiada’da ziyarete açılan sergide, sanatçılar Anıl Can, Bartu Kaan, Can Büyükkalkan, Can Dağarslanı & Sophie Bogdan, Cihan Bacak & İsmet Köroğlu, Çağla Çağlar, Edze Ali, Gabriel Vorbon, Maide A. Petek, Metin Ertürk, MRE, Nisan Talaz, Onur Hastürk, Pelin Kacar, Sinem Ören, Ufuk Yılmaz, Yalçın Yeşiltepe ve Yusuf Günler yer alıyor.

Sergide aynı zamanda, Beymen Club’ın ikonik kaz logosunu, yaratıcı genç yetenekleri destekleyen yeni platformu Fine Arts Club çalışmaları dahilinde yorumlayan Ece Haskan, Merve Atılgan ve Merve Yiğit’in ilgili eserleri de yer alıyor. Kendini, hediye verme sanatının öncüsü olarak konumlandıran Jo Malone London ise sergi süresince İngiliz armudundan ilham alarak yaratılan favori kokularından biri olan English Pear & Freesia ile mekanı sararak ziyaretçilerin deneyimine yeni bir boyut ekliyor.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Çınar Eslek, Hayal-Et / Chimera-Flesh, kumaş üzerine karışık teknik / mixed media on fabric, 2023
Önceki

Çınar Eslek Kişisel Sergisi “Teyel, Uzuv, İlizarov” ile Depo’da

Çağdaş Erçelik, Miskin
Sonraki

Çağdaş Erçelik’in “Hayalbaz” İsimli Sergisi Galeri Selvin’de

Kaçırmayın!

Can Koç

Can Koç’un Yeni Şarkısı “Sarılmışsın Kendine” Yayında!

250 milyonu aşan dinlenme rakamına ulaşan “Gökyüzünü Tutamam” şarkısı ile
Sefa Çatuk

Portfolyo: Sefa Çatuk

1992’de İstanbul Tophane’de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Cihangir Firüzağa