Mavi sergisinden...
Mavi sergisinden...

“Mavi” Sergisi Tasarım Parkı Moda’da Açıldı

27 Eylül 2023

Etkinliklerin yaratıcı adresi Tasarım Parkı Moda, yeni sanat dönemine mavinin gücüyle hayata geçirilen “Mavi” sergisi ile merhaba dedi…

Mavi sergisinden...
Mavi sergisinden…

Birbirinden farklı kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Tasarım Parkı, 6 sanatçının hayata geçirdiği “Mavi” sergisi ile yeni sezonda da tüm dikkatleri üzerine çekiyor. 16 Eylül’de büyük bir coşkuyla açılan sergi, sanatseverlerin büyük ilgisiyle takip ediliyor.

“Mavi” sergisi; mavi rengini başlangıç noktası olarak ele alan ve üretimlerini kendi özgün konseptlerine taşıyan 6 farklı sanatçının eserlerini bir araya getiriyor.

Küratörlüğünü Koray Arman’ın üstlendiği sergide sanatçılar, izleyicileri mavinin farklı ton ve kullanım şekillerini eserlerine taşıyıp dönüştürdükleri bir yolculuğa davet ediyor. Karma sergiye katılan sanatçılar ; Burcu Batmaz, Burçin Belentepe, Cansu Dinç, Damla Açıl Karakurt, Efkan Sarıahmetoğlu ve Nilay Sorgüven “Mavi” rengini farklı anlamlarla birleştirip farklı bir sanat tadı yarattılar.

Tasarım Parkı’nda 6 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek olan sergi, sanatseverlere yazın bitişi ve yeni dönemim başlangıcını, mavinin tonları arasında deneyimleyebileceği bir izlek sunuyor.

Sergiyi Tasarım Parkı’nın yeni adresi Moda da 100 numarada, sonbaharın hoş havası ve bir kahve eşliğinde ziyaret edilebilirsiniz.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Yusuf Taktak İle "Başka Zaman – Baka Mekân" Sergisi Üzerine
Önceki

Yusuf Taktak İle “Başka Zaman – Başka Mekân” Sergisi Üzerine

Ahmet Elhan, Ne içinde, ne büsbütün dışında, 2022, Dijital baskı_Digital print, 224 x 825 cm, Sanayiden Manzaralar Sergisi, Summart
Sonraki

Summart Yeni Sezonu “Sanayiden Manzaralar” Sergisiyle Açıyor

Kaçırmayın!

Selim Süme Portre Fotoğrafı

Selim Süme ile “Transit” Sergisi Üzerine Keyifli Bir Söyleşi

Selim Süme’nin Transit başlıklı fotoğraf sergisi geçtiğimiz günlerde (10 Şubat’ta)
FANATİK (Nurhan Özenen, Salih Bademci,Neslihan Arslan)

Fanatikleştirdiklerimizden misiniz? // Nil Has

Eskiden renklerinden dolayı tuttuğum bir takım vardı. Galatasaray. Benim sevdiğim