Mercan Dede “Sen Potansiyellerle Doğdun” Sergisi

Mercan Dede’nin 30 Yıllık Görsel Sanat Çalışmaları Casa Botter’de

Kadim Zaman Makinesi - Mercan Dede
Kadim Zaman Makinesi – Mercan Dede

Beyoğlu’nun “en zarif” apartmanı Casa Botter, Mercan Dede’nin 30 yıllık görsel sanat çalışmalarının bir seçkisinden oluşan “Sen Potansiyellerle Doğdun” sergisini ağırlıyor. İBB Miras ve İBB Kültür ev sahipliğinde, küratörlüğünü Nurhak Kaya’nın üstlendiği sergi, 4 Ocak – 4 Şubat 2024 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Beyoğlu’na gelenleri büyülemeye devam eden Casa Botter, yeni sergisi “Sen Potansiyellerle Doğdun” ile ziyaretçileri kendi potansiyellerini keşfetmeye çağırıyor. Dünyaca ünlü neyzen, besteci, yapımcı ve DJ Mercan Dede’nin kişisel sergisi, olan değil olması gereken, görülen değil gizli tutulan, maruz kalınan değil arzu edilen, kabul gören değil içimizde ukde kalan anların peşine düşüyor.

Evrende her şeyin, bilhassa insanın, bir varoluş sebebi ve sayısız potansiyeli olduğunu izleyiciye hatırlatmayı amaçlayan; Mercan Dede’nin “Sen Potansiyellerle Doğdun” adlı sergisi 4 Ocak – 4 Şubat 2024 tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.


Casa Botter

Şahkulu, İstiklal Cd. No:235, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar