Merve Durceylan, Yeni Teklisi İçimdeki Şarkılar’ı Yayınladı

Merve Durceylan
Merve Durceylan

Alternatif müzik alanında adından sıkça söz ettiren şarkıcı ve söz yazarı Merve Durceylan, yeni teklisi İçimdeki Şarkılar’ı dinleyiciyle buluşturdu. Söz ve müziği Merve Durceylan’a ait olan şarkının düzenlemesini Kerem Çakıroğlu üstlenirken, enstrümanlarda müzisyene Emre Yılmaz eşlik ediyor. Indie-Pop türünde, melankolik sözleri ile dikkat çeken şarkının alt yapısı da müzisyenin kendine özgü tarzını yansıtıyor.

Sanatçı İçimdeki Şarkılar’ı “Şarkı her ne kadar bir ayrılık hikayesine dayanıyor olsa da, aslında hayatımızdan çıkan insanların ruhumuzda bıraktığı derin izleri konu alıyor. Bazen aynaya baktığımızda, evrildiğimiz kişiyi tanıyamıyoruz. İşte İçimdeki Şarkılar da bu başkalaşımın notalara dökülmüş hali.” şeklinde tanımlıyor.

Merve Durceylan Kimdir?

Aslen Eskişehirli olan Merve Durceylan, ortaokul yıllarından itibaren kendi bestelerini yapmaya başladı. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Merve Durceylan, Ada Müzik Akademisi’nde Bülent Ortaçgil’den beste yazımı eğitimi aldı. Üniversitede dahil olduğu müzik gruplarıyla birçok mekan ve etkinlikte sahne alan müzisyen, dönemin uluslararası müzik etkinliklerinden olan BalconyTV’nin İstanbul ayağında da performansıyla beğeni topladı. Çeşitli reklam ve tanıtım müziklerinin söz-müzik yazarlığı ile seslendirmesini yapan sanatçı, 2017 yılında Doğuş Otomotiv’in düzenlediği ve Nil Karaibrahimgil gibi isimlerin dahil olduğu “Trafik Hayattır” sosyal sorumluluk projesi için yaptığı beste ile de ödül aldı. Mayıs 2021’de ilk stüdyo çalışması İki Küçük Balık, son olarak da İçimdeki Şarkılar adlı teklisini yayınlayan müzisyen, gerçek insan hikayelerinden ilham aldığı alternatif-indie türündeki şarkılarını dinleyiciyle buluşturmaya devam etmektedir.

Diskografi

• İçimdeki Şarkılar – Aralık 2022
Apartman Boşluğunda – Ekim 2022
Kendi Cenazem – Haziran 2022
Alışık Değilim – Nisan 2022
Har – Şubat 2022
• Belkilerim Sonralarım Keşkelerim – Ocak 2022
• Acılar da Biter – Eylül 2021
• Her Yer Bahar – Temmuz 2021
• İki Küçük Balık – Mayıs 2021
• Eylül (Akustik) – Haziran 2020
• Kendi Cenazem (Akustik) – Ekim 2019

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.