OMM Sanatçı Buluşmalarının Yeni Konuğu: Onur Mansız

OMM – Odunpazarı Modern Müze, çağdaş sanatın önde gelen isimleriyle diyalog olanağı sunan sanatçı buluşmalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İş Portföy’ün desteğiyle hayata geçen serinin 5 Nisan’da gerçekleşecek buluşmasının konuğu, hiperrealist yağlı boya çalışmalarıyla beden kavramına odaklanan sanatçı Onur Mansız oluyor.

Onur Mansız
Onur Mansız

OMM’da devam eden “Yas ve Haz” sergisinde eseri yer alan Mansız, çalışmalarında öznelliğin temsil edildiği ve kendini var etme eyleminin gerçekleştiği yer olarak bedeni merkezine alıyor. Mansız için insan bedeni, pratiğinin odak noktası olmakla beraber üzerine yansıyan muhtelif imgeler sonucunda özne olmaktan nesne olmaya doğru bir geçiş yapıyor. Bu katmanlama eylemi sonucunda imgeler arasında gelişen belirsiz ilişki özne ve nesne bağıntısını ters yüz ediyor.

Katılımcılar çevrimiçi olarak gerçekleşecek buluşmaya egitim@omm.art adresine mail göndererek veya 0222 221 27 37 no’lu telefon üzerinden ücretsiz kayıt olabilir.

OMM – Odunpazarı Modern Müze’de Devam Eden “Yas ve Haz” Sergisi Hakkında

Yerli ve yabancı 38 sanatçıyı bir araya getiren karma sergi “Yas ve Haz” 30 Temmuz 2023’e kadar ziyaretçilerini bekliyor. Sergi, insan olmaya dair mutluluk, beğeni, üzüntü, öfke, korku, şaşkınlık, iğrenme, küçümseme ve utanç gibi duygularla birlikte aynı bedende yas ve haz gibi çelişkili halleri de eşzamanlı olarak mümkün kılan tüm mekanizmaları odağına alıyor. Seçkide, resimden fotoğrafa, heykelden video ve yerleştirmeye kadar uzanan çeşitli disiplinlerde üretilmiş eserler yer alıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar