Portfolyo Seçki Yarışması
Portfolyo Seçki Yarışması

Portfolyo Seçki Yarışması için Son Tarih 2 Haziran!

29 Mayıs 2024

Çukurova bölgesinde ilk kez KUN Art Space ve D5 Sanat Ortamı koordinatörlüğünde düzenlenecek olan Portfolyo Seçki Yarışması için harekete geçildi.

Adana, Mersin Büyükşehir, Mersin Yenişehir Belediyeleri Kültürhane ve İstanbul Karşı Sanat desteği ile bölgedeki sanata ilgi duyan ve sanatla hayatını sürdürmek isteyen öğrencilere motivasyon kazandırmak, sanatçıların fark edilmesine ve tanınmasına katkıda bulunmak, sanat ortamlarının varlığını, burada da sanatçı olarak görünürlüğü sağlamak ve bu bilinci aşılamak amacıyla hayata geçirdiği projenin son başvuru tarihi 2 Haziran olarak belirlendi.

AÇIK ÇAĞRI METNİ

Adana Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Yenişehir Belediyesi gerçekleştirilmekte olup Adana, Hatay ve Mersin’deki üniversite öğrencilerine yönelik, onları sanatçı olma yolunda motive etmeyi ve teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Uzun vadeli hedefimiz, bu projenin klasik bir örnek haline gelerek yıllar boyu devam etmesidir.

Projemize üç ili kapsayan Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültelerinin Sanat Bölümleri Lisans derecesinin üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve sanatta yeterlik/doktora öğrencileri davetlidir. Öğrenciler, portfolyoseckiyarismasi@gmail.com mail adresine minimum 10 adet işlerinin yer aldığı portfolyolarını, sergilemeye uygun eserleri belirterek 2 Haziran 2024 tarihine kadar göndereceklerdir. Portfolyolardaki çalışmalar, akademisyen, sanatçı ve sanat yöneticilerinden oluşan jüri tarafından 10 Haziran 2024’e kadar değerlendirilecektir.

Adana, Mersin ve Hatay illeri öğrencilerine ayrı ayrı olarak, 1 adet; Lisans, 1 adet; Yüksek Lisans ve 1 adet; Sanatta Yeterlik/Doktora alanında her bir katılımcıya 10.000 TL tutarındaki “Başarı Ödülü” verilecektir.

Her ilden başarı ödülü alan 9 projeye ek olarak sergilenmeye değer 27 portfolyo çalışmalarının (toplam 36 portfolyo) her bir katılımcısına 5.000 TL tutarında “Üretim Desteği” verilecektir. Çalışmaların sergilenmesi için ayrıca bir katkı verilmeyecektir. Sanatçı, çalışmaların sunum aşamasını bu koşullar içinde gerçekleştirecektir. Ayrıca Başvuruların olmadığı birimlerdeki ödüller konusunda koordinatörler yetkilidir.

İlk Sergi 29 Haziran 2024 günü Adana’da açılacaktır. İkinci sergi, Ekim ayı içerisinde Mersin Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecektir. Üçüncü final sergisi, Aralık ayında İstanbul’da belirlenen sergi mekânında açılacaktır.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

John Barth
Önceki

John Barth’tan Absürt Bir Roman: Khimaira

Kenzaburo Oe
Sonraki

Kenzaburo Oe’nin Kaleme Aldığı “Suda Ölüm” Kitabı Çıktı!

Kaçırmayın!

Müge Ceyhan

Portfolyo: Müge Ceyhan

1984 yılında İstanbul’da doğan Müge Ceyhan, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar
Julide Zeynep Günce

Jülide Zeynep Günce “Peace Of Mind” Sergisi

‘Aidiyet’ ve ‘Yaradılış’ temalarını sanatına aktarması ile bilinen sanatçı Jülide