Portfolyo: Sevde HallaçSEVDE HALLAÇ
SEVDE HALLAÇ

1991 yılında İzmit’te doğdum. 2014 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel bölümünden mezun oldum. 2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel bölümünde yüksek lisans eğitimime başladım. 2017 yılında Erasmus programı ile Viyana Güzel Sanatlar Akademisinde figüratif resim eğitimi aldım.

Viyanada aldığım eğitimden sonra resime yoğunlaştım. Resimlerimde ve heykellerimde insan ve hayvanlar ve onların arasında ki sembolik anlatımlar üzerine çalışmalarımı sürdürmekteyim. Odaklandığım konular bilinçaltına dair gün yüzüne tam çıkmayan fakat varlığını hissettiren endişeler, korkular veya adını koyamadığımız duygular. Mekansız, zamansız belki de herşeyin çok sakin olduğu bir anda hala varlığını hissettiğimiz duygularımız. Kimi zaman otoportre çalışmalarımda kendimden yola çıkarak, kimi zaman maskelerin ardında saklanan figürler çalışıyorum.

Kompozisyonlarımda zıtlık ve onlardan oluşan denge ve sembolik anlatımlar hakim. Resimlerim de her şey sakinken onun karşısında tedirgin edici unsurlar görebilirsiniz. Tıpkı bilinç altımızdan neyin ne zaman çıkacağını kestiremediğimiz gibi..

Instagram : sevdehallac

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir