Tuğba Özdemir Yıldızhan
Tuğba Özdemir Yıldızhan

1991 yılı İzmir doğumluyum. İzmir Özel Fatih Lisesinden mezun olduktan sonra Turgut Pura Vakfı’nda desen eğitimi aldım. 2010 yılında başladığım İzmir Ekonomi Üniversitesi ’Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünden 2015 yılında mezun oldum.

Mezun olduktan kısa bir süre sonra iş hayatına atılarak çeşitli tekstil firmalarında , Moda Tasarımcısı olarak görev aldım. Asıl tutkum her zaman çizim yapmak olduğu için kariyerime farklı bir yön vererek son iş yerimde 2 yıl Grafik Tasarımcısı olarak çalıştım.

Ocak 2020 itibariyle çalıştığım firmadan ayrılıp , bir süre Freelance tasarımcılık yaptıktan sonra ,uzun zamandır hayalini kurduğum ‘Tutu’ markasını hayata geçirdim. İlk koleksiyonum olan ‘GündeDün’ ile shopier üzerinden çizimlerimi yayınladım ve bu doğrultuda çalışmaya devam etmekteyim.

Çocukluğumdan beri hem müzik hem resime olan ilgim sanatla iç içe büyümeme ve bu doğrultuda meslek sahibi olmama vesile oldu. Bir şeyler tasarlamak , hayal etmek , çizmek kendimi en iyi ifade etme biçimim ve her zaman böyle var olmak en büyük temennim.

Instagram: tutu_illustration
Shopier: tutu_illustration


1984, Lovech doğumlu. Fotoğraf meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir