Raif Aydın’ın İstanbul Minyatürlerinden Oluşan Sergisi Alay Köşkü’nde

Minyatür Sanatçısı Raif Aydın’ın, İstanbul minyatürlerinden oluşan sergisi, 25 Mart Pazartesi günü, Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi olarak hizmet veren tarihi Alay Köşkü’nde açılacak.

Kütüphane Haftası’na özel olarak Küratör Şüheda Karakuş’un hazırladığı sergide, Raif Aydın’ın ilk ve son dönem minyatürlerinden örneklerle yurtiçi ve yurtdışındaki koleksiyonlarda bulunan çalışmaları arasından seçilen eserlerin fine art baskıları yer alacak.

Gün Batımı, Raif Aydın
Gün Batımı, Raif Aydın

İstanbul minyatürleriyle tanınan Raif Aydın, ince ve detaylı klasik minyatür tekniğini çağdaş resim yorumlarıyla birleştiriyor. Eserlerinde kendine özgü renk, doku ve geçişleri kullanan sanatçı, sevdiği kenti, denizi, gemileri, martıları şiirsel bir anlatımla kağıt üzerinde yansıtmaktadır.

İzleyiciye ince detaylar arasında kaybolma duygusu yaşatan sanatçının, sergideki fine art baskı minyatürleri, sertifikalı özel sistemlerde hazırlandı. Raif Aydın, bu minyatürlere fırçasıyla yeniden dokunarak, orijinal eserlerdeki altın detayları, 22 ayar altın ile yeniden işledi.

Sergide, pek çoğu bugüne kadar sergiye çıkmamış, yaklaşık 30 minyatür, sanatseverlerin beğenisine sunacak. Sergi, 25-30 Mart tarihleri arasında 10.00-20.00 saatleri arasında gezilebilir.

Açılış: 25 Mart 2024 Pazartesi, Saat 13.00


Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi
(Alay Köşkü)

Cankurtaran Mah., Gülhane Parkı içi, No:1, Fatih/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar