İvan Turgenyev
İvan Turgenyev

Rus Yazar İvan Turgenyev’in “İlk Aşk” Kitabı Raflarda!

13 Haziran 2024

Uluslararası üne erişen ilk Rus yazar İvan Turgenyev’in kaleme aldığı ve yazarın kişisel yaşamından belirgin izler taşıyan İlk Aşk, Can Yayınları Kısa Klasikler serisinde okurla buluşuyor. İlk aşk deneyimi ve yürek parçalayan bir gerçeğin keşfiyle kırılan romantik hayaller üzerine unutulmaz bir öykü olan eser, Rus edebiyatının en ünlü aşk hikâyelerinden biri olma özelliğinde.

Rus edebiyatının en ünlü aşk hikâyelerinden biri olan İlk Aşk, Can Yayınları etiketiyle okurla buluşuyor.

İvan Turgenyev’in, 21 yaşında bir genç kadınla 16 yaşında bir çocuğun aşk hikâyesini kaleme aldığı kitap, 19. yüzyıl Rusya’sının gücünü kaybetmekte olan aristokrat çevresinde geçiyor. Gençlik heyecanı, ilk aşk deneyimi ve romantik hayallerin kırılganlığı üstüne unutulmaz bir uzun öykü olan eser aynı zamanda yazarın kişisel yaşamından belirgin izler taşıyor. Gençlik çağında yaşanan ilk aşkın duygu ve algıların üzerindeki derin etkilerini hassasiyetle ele alan Turgenyev, tutku, zaman ve irade gibi temaları da incelikle işliyor.

On altı yaşındaki Vladimir Petroviç ebeveyninin kır evine komşu olan kendisinden yaşça büyük Zinaida’ya âşık olmasıyla birlikte çözümlemekte zorlandığı karmaşık duyguların fırtınasına kapılır. Gönlünü kaptırdığı kadının birçok hayranı olduğunu öğrenen delikanlının gençlik tutkusu çabucak işkence ve umutsuzluğa dönüşür. Yürek parçalayan bir başka gerçeği keşfetmesiyle birlikte uğradığı hayal kırıklığı onu bambaşka birine dönüştürecektir.

“Zinaida, bugüne kadar karşılaştığım en etkileyici kadınlardan biri!”

Gustave Flaubert

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Tomris Uyar ( Fotoğraf: Necmi Sönmez )
Önceki

Tomris Uyar’ın 4 Kitabı Okurlarla Buluşuyor!

Norm Sanat Sene Sonu Sergisi
Sonraki

Norm Sanat’ta Sene Sonu Sergisi

Kaçırmayın!

Olcay Kuş "Sandalyesi Olmayan Bir Yer" Sergisi 2023, Art On Pera

Olcay Kuş “Sandalyesi Olmayan Bir Yer” Sergisi Açıldı

Art On Istanbul, 6 Ocak 2024 tarihine kadar Art On
Didem Yazıcı ve Burcu Çimen

“Bugünü Resmetmek” Açılışına Özel Panel ve Sergi Turu’yla Başlıyor!

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın yeni sergisi “Bugünü Resmetmek” 17