Salon İKSV, Jakuzi ve Still Corners’ı Ağırlayacak

Still Corner
Still Corner

Yerli sahnenin en heyecan verici gruplarından Jakuzi, 16 Mart’ta, 18 yaş altı hayranlarının da katılabileceği matine konserinin hemen ardından suare konseriyle Salon İKSV’ye konuk oluyor. Sevilen ‘desert noir’ ikilisi Still Corners ise yeni albümünden şarkılarla 24-25 Mayıs’ta, Garanti BBVA Konserleri kapsamında, Salon İKSV sahnesinde olacak.

Müzik severlerin buluşma noktası Salon İKSV’nin ilkbahar programına iki yeni isim eklendi. Yerli sahnenin en sevilen gruplarından Jakuzi, 16 Mart Cumartesi günü Salon’un konuğu olacak. 18 yaş altı Jakuzi hayranlarının da katılabildiği matine konseri saat 17.00’de, suare konseri ise saat 22.00’de başlayacak. 24 Mayıs Cuma ve 25 Mayıs Cumartesi akşamlarında saat 22.00’de ise Garanti BBVA Konserleri kapsamında sahnede, geçtiğimiz yaz +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’ne de konuk olan “desert noir” ikilisi Still Corners olacak.

Konserlerin biletleri 28 Şubat’ta, passo.com.tr adresinden, Passo mobil uygulaması üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesinden satışa sunulacak.

Jakuzi
Jakuzi

Jakuzi
16 Mart Cumartesi 17.00 / 22.00

Salon İKSV seyircisinin yakından tanıdığı Jakuzi, “Koca Bir Saçmalık” teklisiyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Ardından ilk albümleri “Fantezi Müzik” ile Türkiye sahnesinin vazgeçilmezleri arasına girdi. 2019’da çıkardıkları ikinci albüm “Hata Payı” ile Salon’da unutulmaz bir konser veren Jakuzi, 2022’de +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’nde ise Parkorman’ı coşturdu. 16 Mart Cumartesi günü üst üste iki konser ile Jakuzi’nin karakteristik synthesizer’ları ve Kutay Soyocak’ın eşsiz vokali 80’lerin atmosferini Salon İKSV’ye taşıyacak.18 yaş altı Jakuzi hayranlarının da katılabildiği matine konseri saat 17.00’de, suare konseri ise saat 22.00’de başlayacak.

Garanti BBVA Konserleri: Still Corners
24 Mayıs Cuma 22.00
25 Mayıs Cumartesi 22.00

Tessa Murray ve Greg Hughes ikilisinin tanışıp Wrecking Lights Records’u kurmasıyla doğan Still Corners’ın ilk albümü Strange Pleasures’tan “The Trip”i duymayan kalmadı. Üçleme olarak duyurdukları albüm serilerinin son halkası The Last Exit, 2021’de yayımlandı. Organik enstrümantasyon, klavyeli gitar, ferah davullar ve Tessa Murray’in dumanlı sesiyle hayat bulan, zarafet dolu The Last Exit, görünenin ötesinde bir dünyanın kapılarını araladı. 5 Nisan’da çıkacağını duyurdukları, Greg Hughes’un prodüktörlüğünde kaydedilen altıncı albümleri Dream Talk’un on şarkıdan pek çoğunu Murray, rüyalarından yola çıkarak yazdı. İstanbullu müzikseverlerin yeni Still Corners şarkılarıyla ilk buluşması Garanti BBVA Konserleri kapsamında 24 ve 25 Mayıs akşamlarında Salon İKSV’de gerçekleşecek. Konserlerin kapı açılış saati 21.00, konser başlangıcı ise 22.00.

Biletler 28 Şubat’ta satışta

Biletler 28 Şubat Çarşamba günü 10.30’da Lale Kart üyeleri için başlayacak ön satışın ardından 14.30’da başlayacak.

Konser biletleri, passo.com.tr adresinden, Passo mobil uygulaması üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesinden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) alınabilir.

Garanti BBVA kredi kartlarıyla Garanti BBVA Konserleri: Still Corners’a tam bilet kategorisinden 2 bilet alan ilk 100 kişi, %50 indirimden faydalanacak.

Öğrenci bileti, Eczacıbaşı Genç Bilet projesi kapsamında 20 TL’den satın alınabilir.

Etkinlik bilgileri

Salon İKSV etkinliklerinde 18 yaş sınırı vardır. Etkinlikler hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak için www.saloniksv.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar