Ice Cores [Buz Nüveleri] (2019) filminden bir kare Susan Schuppli’nin izniyle
Ice Cores [Buz Nüveleri] (2019) filminden bir kare Susan Schuppli’nin izniyle

Salt’ta “Havaya Dair” Sunum ve Söyleşi

14 Haziran 2024

Salt Beyoğlu’ndaki “Havaya Dair” sergisi kapsamında 29 Haziran Cumartesi saat 15.00’te gerçekleştirilecek sunum ve söyleşi programında akademisyen Aslı Odman ile Bülent Şık bir araya gelecek.

Salt’ın, kurucusu Garanti BBVA’nın desteğiyle gerçekleştirilen Havaya Dair sergisi, 18 Ağustos’a dek Salt Beyoğlu’ndaki Forum alanında devam ediyor. Disiplinlerarası tasarım stüdyosu 2050+ tarafından hazırlanan sergi, müşterek bir alan olarak havayı ve hava kirliliğini odağına alıyor.

Sosyal bilimci-akademisyen Aslı Odman ile gıda mühendisi-akademisyen Bülent Şık, 29 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’te serginin gündeme getirdiği konulardan hareketle bir sunum ve söyleşi gerçekleştirecek. Salt Beyoğlu’ndaki program, Aslı Odman’ın “Havaya Karışan Yavaş Suçlar” başlıklı sunumuyla başlayacak. Odman, hava kirliliği odağında ekolojik sorunların görünmez kılınan kökenlerini tartışmaya açacak. Hava kirliliğinin en çok zarar verdiği bedenler arasındaki işçiler ve çocuklar ile en görünür olduğu mekânlardan iş yerlerini merkeze alacak. Şık ise “Çevre Kirliliği, Çocuklar ve Yavaş Şiddet” başlıklı sunumunda, Türkiye’nin en büyük sulak havzası olan Büyük Menderes Havzası’ndaki altın madeni, kömür madeni ile jeotermal enerji santrallerinin ekolojik ve toplumsal etkilerini çocuk sağlığı odağında ele alacak. Bir Arada Yaşarız Eğitim ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı (BAYETAV) ve Mekânda Adalet Derneği (MAD) iş birliğiyle yürütülen Büyük Menderes Havza Çalışması kapsamında hazırlanan rapordan bulgular paylaşacak. Program, Aslı Odman ile Bülent Şık’ın Salt’tan Eylül Şenses moderatörlüğündeki söyleşisiyle sona erecek.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz program hakkında ayrıntılı bilgi için: saltonline.org.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Anna Laudel Bodrum, ZAİ Yaşam, 2022
Önceki

Anna Laudel Bodrum’da Dinamik Sergi Programı

Emre Nalbantoğlu
Sonraki

Emre Nalbantoğlu’nun Yeni Teklisi “Gülerim Halime” Yayında!

Kaçırmayın!

Archive

İngiliz Müzik Grubu Archive 12 Haziran’da Zorlu PSM’ye Geliyor

Elektronik, trip hop, deneysel rock, post-rock ve progresif rock tarzlarından
Davetiye

Dirimart, Ebru Duruman’ın Kişisel Sergisini Ağırlıyor

Dirimart, Ebru Duruman’ın galeriyle birlikte düzenlediği ilk kişisel resim sergisi