Sinan Hussein
Sinan Hussein

Sinan Hussein’in “Retrospective” Sergisi Guga Contemporary’de!

29 Haziran 2024

Sinan Hussein’in “Retrospective” sergisi 28 Haziran – 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında Guga Contemporary’de gerçekleşecektir.

Guga Contemporary, eserleri dünyanın bir çok ülkesinde özel koleksiyonlarda, devlet ve kraliyet koleksiyonlarında, müzelerde bulunan Sinan Hussein’in retrospektif sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sinan Hussein

1977 yılında Irak’ta dünyaya gelen sanatçı Bağdat Güzel Sanatlar üniversitesi resim bölümünde öğrenim görmüştür. Ülkesindeki savaş nedeniyle birçok kez ölüm ile yüz yüze gelmiş, mezuniyetinden sonra önce Ürdün’e sığınmış ardından Kuveyt’e yerleşmiştir. 2017 yılında on yılını geçireceği Amerika’ya göç ederek vatandaşlık hakkı kazanmıştır. Geçtiğimiz yıl Avustralya’da, birkaç ay önce de Bahreyn’de kişisel sergileri yapılmış olan sanatçının Amerika ve Arap Ülkeleri başta olmak üzere Avrupa ve Uzak Doğu’da da hatırı sayılır sayıda takipçisi bulunmaktadır. Türkiye’deki beşinci kişisel sergisi olan bu seçki Hussein’in son on üç yıllık sanat hayatının farklı serilerini içermektedir.

28 Haziran – 11 Ağustos arasında galerinin Beyoğlu / Tophane’de bulunan salonunda gerçekleşecek olan sergi Cuma ve Cumartesi günleri 10:00 – 21:00, diğer günler 10:00 – 19:00 arası ziyaret edilebilir.


Guga Contemporary

Hacımimi mah. Boğazkesen cad. 21/A Beyoğlu / Istanbul

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Sam Horn
Önceki

“Bıçak Sırtında Diyaloglar” Kitabı Okuyucuyla Buluşuyor!

rezzan gümgüm
Sonraki

rezzan gümgüm’ün “Kırmızı çizgiler/im” Sergisi Kıraathane’de!

Kaçırmayın!

Mustafa Tuğrul

Portfolyo: Mustafa Tuğrul

1996’da, Mersin’de doğdum. 2014 yılında, Siirt Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi’nden
Merve Şendil, One Night Poetic, 2022, Tuval üzerine yağlı boya, 80 x 110,5 cm (SANATORIUM ve sanatçının izniyle)

Merve Şendil “Karanlığımızın Arkasındaki Şeyler” Sergisi

SANATORIUM, 3 Kasım – 16 Aralık 2023 tarihlerinde Merve Şendil’in