Sinan Orakçı’nın “İştahların Makamı” Sergisi Ferda Art Platform’da

Sinan Orakçı, 2023, ''Gün I'', Tuval üzerine yağlı boya, 130 x 130 cm
Sinan Orakçı, 2023, ”Gün I”, Tuval üzerine yağlı boya, 130 x 130 cm

Sinan Orakçı’nın “İştahların Makamı” isimli ilk solo sergisi 19 Ekim-11 Kasım 2023 tarihleri arasında Ferda Art Platform’da izleyiciler ile buluşuyor.

Şuurun düzenleyici kontrolünden bağımsız olan bu resimler bir mantık çerçevesinde belli bir estetik ya da ahlaki ön yargının kontrolü olmadan imgeler aracılığıyla düşünceyi ifade etmeyi amaçlıyor. Bu eserlerin üretim sürecinde sanatçının düşüncesi arzuların ve kaygıların gerçek kaynağına inebilmek, bilinçaltının bir dışavurumu olan yaratıcı süreci akıl ve mantık deneyiminden özgürleştirmektir. Nevroz, bilinçaltı, rüya ve hafıza kavramlarına odaklanan sanatçı, belleğini bir arkeolog gibi inceleyerek düş ve gerçek arasında mistik bir dünyaya bakıyor. Arzu ve iştah arasındaki ilişkiyi alışılmışın dışında renklerle inceleyen sanatçı klasik natürmorta göz kırparak kendine özgün bir ışık gölge evreni yaratıyor. Güncel bir ikonografik dil kullanan sanatçının eserleri gerçek ve hayal arasında gidip geliyor.

Sinan Orakçı’ın ilk kişisel sergisi 11 Kasım tarihine kadar Ferda Art Platform Ana Salon’da ziyaret edilebilir.


Ferda Art Platform

Maçka Cad. Ralli Apt. 37/7 K:5 34365 Teşvikiye,Şişli/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar