Ay Işığı Sokağı
Ay Işığı Sokağı

Stefan Zweig’in Üç Etkileyici Öyküsü Bir Kitapta!

9 Mayıs 2024
Ay Işığı Sokağı
Ay Işığı Sokağı

Stefan Zweig, Ay Işığı Sokağı kitabıyla okuru, yarattığı karakterlerin ruh çalkantılarına ortak ediyor. Eserlerinde daha çok saplantılı yaşamların umarsız sonlarını anlatan Zweig; kitaptaki “Bezginlik”, “Ay Işığı Sokağı” ve “Leporella” öyküleriyle okuru, yine farklı yaşamlarla tanıştırıyor.

Psikolojik çözümlemelerin usta ismi Stefan Zweig’ın üç öyküsünün bir araya geldiği Ay Işığı Sokağı kitabı, Can Yayınları’nın Modern dizisinde yerini aldı. İlknur Özdemir tarafından çevrilen kitapta, yazarın “Bezginlik”, kitaba adını veren “Ay Işığı Sokağı” ve “Leporella” öyküleri yer alıyor.

Kitaplarında daha çok saplantılı yaşamların umarsız sonlarını anlatan Zweig, “Ay Işığı Sokağı” öyküsünde Almanya’ya gitmek üzere kalkacak gece trenini kaçırdığı için tanımadığı bir yerde, hiç hesaba katmadığı bir gün geçiren adamı kaleme alıyor. “Leporella” ise, evlilik dışı birliktelik sonucu dünyaya gelmiş, yabani bir hizmetçinin hikâyesini anlatıyor.

Ay Işığı Sokağı, Zweig’ın derin karakter incelemeleriyle okuru farlı yaşamlarla tanıştırırken, sürükleyici bir okuma deneyimi sunuyor.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Uygarlığın Kısa Bir Doğa Tarihi
Önceki

Uygarlığın Kısa Bir Doğa Tarihi Kitabı Raflara Çıktı!

Mina de Vanghel
Sonraki

Stendhal’ın Kitabı “Mina de Vanghel” Can Yayınları’ndan Çıktı

Kaçırmayın!

Plov, Söyleşi

Plov Müzik Grubu ile Söyleşi

Yeni neslin dikkat çeken gruplardan Plov’u daha yakından tanıdığımız söyleşimizde
Anima Musicæ, Gwendolyn Masin

Anima Musicæ ve Usta Kemancı Gwendolyn Masin İstanbul’a Geliyor!

Anima Musicæ Oda Orkestrası 17 Nisan Çarşamba tarihinde konser vermek