“Synthetic Identity” 14 Eylül’de Ambidexter’de Açılıyor

Özge Çokgezen “Synthetic Identity” Sergisi, Ambidexter, 2023
Özge Çokgezen “Synthetic Identity” Sergisi, Ambidexter, 2023

Özge Çokgezen’in ilk kişisel sergisi “Synthetic Identity” 14 Eylül – 15 Ekim 2023 tarihleri arasında Ambidexter’de izleyici ile buluşuyor.

Özge Çokgezen‘in ilk kişisel sergisi sanatçının 2019-2023 yılları arasındaki çalışmalarından bir seçki sunuyor. Bu sergi ile sanatçı, son üç yılda dünyanın farklı köşelerinde sanat alanındaki deneyimlerini yansıtıyor. Çokgezen, sanat eğitimine lise yıllarında güzel sanatlar eğitimi alarak başladı. Üniversitede tasarım ve ardından sanat yönetimi ile devam etti. Basit şekiller, kalıplar ve müdahalelerle olabildiğince karmaşık kavramları ele alabilen sanatçı, bu sergide bizlere pratik ama bir o kadar da girift bir dünyanın gösterisini sunuyor. Farklı teknikleri bir arada gördüğümüz sergide monokrom neon yeşili tek renk olarak görmemiz sanatçının bu pratikliğinin bir yansıması olarak anlaşılabilir.

Sergide sanatçının hem resim hem de heykel çalışmalarıyla kendi sanatsal kimliğini yetkin bir üslupla yansıttığını görüyoruz. Sergi, on bir adet akrilik resim, on iki adet kâğıt üzerine kabartma eser, iki adet demir üzerine krom kaplama metal heykel, iki adet polyester ve fiber duvar heykeli, iki adet demir kaide üzerine metal heykel ve dokuz adet şekillendirilmiş demir heykel yerleştirmesinden oluşuyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar