Tebessüm Filmi 2 Haziran’da Vizyona Giriyor

Onur Buldu’nun rol aldığı Tebessüm filmi 2 Haziran’da vizyonda!

Tebessüm
Tebessüm Filmi (Seda Türkmen, Onur Buldu)

Yapımcılığını Avcı Film ve Su Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Sezgin Cengiz’in yazdığı, yönetmenliğini Sezgin Cengiz ve Şiyar Gedik’in birlikte yaptığı Tebessüm filmi 2 Haziran’da vizyona giriyor.

BKM kadrosunun ve Güldür Güldür Show’un sevilen isimlerinden Onur Buldu’nun dramatik bir karakteri canlandırdığı Tebessüm filmi; 35 yaşlarında bir devlet kurumunun arşiv bölümünde çalışan Mustafa’nın yaşamına odaklanıyor. Çevresi tarafından asık suratlılığı ve asosyalliği ile tanınan Mustafa’nın bir gecede değişen ve absürdleşen hikayesine tanıklık ediyoruz. Karakterin başına gelen trajikomik durumlardan beslenerek bir kara komedi örneği sunan filmde Onur Buldu, Seda Türkmen, Adem Tosun, Güvenç Selekman, Özlem Gök ve Emir Çubukçu gibi oyuncular rol alıyor.

Filmin Konusu

Çevresi tarafından asık suratlılığı ve asosyalliği ile tanınan Mustafa İstanbul’da bir devlet dairesinde arşiv bölümünde çalışmaktadır. Mustafa’nın aranan bir katile benzemesi dolayısıyla sık sık polis kontrolüne takılması, işleri onun için iyice içinden çıkılmaz bir hale sokmaktadır. Mustafa’nın imajından hoşnutsuzluğunu bilen arkadaşı Zeki’nin, Mustafa’yı güler yüzlü gösterecek bir planı vardır ve Mustafa’yı da buna ikna eder. İşler ters gider, Mustafa’nın yeni imajı hiç de olumlu bir sonuç yaratmadığı gibi Mustafa için bundan sonra hayatında, pek de gülünecek bir şey kalmaz. Babasının Denizli’de hastaneye kaldırılıp bacağının kesildiğini öğrenir. Kesik bacağı gömmekle vazifelendirilen Mustafa ve kendisinin tam zıttı olan amcasının oğlu Mehmet kendilerini beklenmedik hataların ve absürtlüklerin içinde bulurlar.

Tebessüm Künye
Yönetmen:
Sezgin Cengiz & Şiyar Gedik
Senaryo: Sezgin Cengiz
Yapım: Avcı Film, Su Yapım
Yapımcı: Hasan Avcı, Şiyar Gedik, Sezgin Cengiz
Görüntü Yönetmeni: Şükrü Özçelik
Kurgu: Umut Sakallıoğlu
Müzik: Selçuk Yazman
Sanat Yönetmeni: İsmail Doğan
Proje Danışmanı: Seren Gel
Oyuncular / Cast:
Onur Buldu, Adem Tosun, Seda Türkmen, Güvenç Selekman, Özlem Gök, Emir Çubukçu, Zübeyir Gündüz

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar