Tilkiler ve Kötü Kalpli İtler Oyunu Sezonu Açıyor

Tilkiler ve Kötü Kalpli İtler
Tilkiler ve Kötü Kalpli İtler

Özden Selim Karadana’nın yazıp yönettiği, Algı Eke’nin rol aldığı Tiyatro Yan Etki prodüksiyonu Tilkiler ve Kötü Kalpli İtler üçüncü sezonunda yeniden sahnede. Ekin Yazın Dostları “Yılın Küçük Salon Kadın Oyuncusu” ödüllü, 60 dakika süren tek kişilik oyunda Nadia karakterine ve onun hayatına dahil olan birçok farklı karaktere Algı Eke hayat veriyor. 2022 yılında prömiyer yapan Tilkiler ve Kötü Kalpli İtler, Tek Kişilik Oyunlar Festivali kapsamında 6 Eylül’de Taksim Ara Sahne’de sezonu açıyor. 16 Ekim Pazartesi günü saat 21.00’da DasDas Sahne‘de üçüncü sezonunda seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

“Nadia’nın bavulunda bir aile fotoğrafı. Halep’ten Aksaray’a, geçmişten yarına uzanan bir yol hikayesi. Masalların kabuslara karıştığı, paspasın bulaşıklarla yarıştığı, asık suratlıların ve iş buyuranların arasında geçen soluksuz bir hayat. Yollar, insanlar, camiler… Tilkiler ve kötü kalpli itler… Aman ne konuştun be Nadia! Sıcak suyla köpürt, soğuk suyla durula!”

Oyun Hakkında:

Nadia; babası, iki abisi ve bir küçük kardeşiyle Halep’ten Aksaray’a göç eder. Ailesiyle birlikte amcasının falafel dükkanında çalışmaya başlarlar. Ev işlerinin yükü, kardeşinin sorumluluğu ve dükkan mesaisi arasında oradan oraya sürüklenir Nadia. Dükkana çok sık gelmeye başlayan bir müşteri dikkatini çeker. Abilerinin ve babasının göz hapsinden gizli, bir yakınlaşma başlar aralarında.

Oyun Takvimi:
6 Eylül / Ara Sahne
16 Ekim / DasDas Sahne

KÜNYE
Yazan-Yöneten: Özden Selim Karadana
Yönetmen Yardımcısı: Sevda Deniz Karali
Oynayan: Algı Eke
Yapım: YanEtki
Yapımcılar: Merve Balkuvar – Faruk Barman
Hareket Tasarım: Dicle Doğan
Dekor Tasarım: Özden Selim Karadana
Işık Tasarım: Alev Topal
Işık Operatörü: Umut Rışvanlı
Müzik: Anıl Balkan
Fotograf: Özlem Barış
Afiş Tasarım: Sinem Demir Üstüner

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar