“Treplev” Oyunu Decollage Art Space’deTreplev
Treplev – Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Ümit Erlim

Genç ve yeni nesle sanatı sevdirme, sürdürülebilir ve kolay ulaşılabilir bir sanat ortamı oluşturma hedefiyle yola çıkan Decollage Art Space, “Treplev” tiyatro oyunuyla, benzersiz bir sanat deneyimiyle sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Hem mekânsal imkânlarını hem de yenilikçi fikirlerini paylaşmak isteyen Decollage Art Space, Anton Çehov‘un ünlü eseri “Martı”dan uyarlanan “Treplev” ile sanatseverlerle buluşuyor. Ümit Erlim ve Başak Kıvılcım Ertanoğlu‘nun tasarladığı tiyatro oyunu, üç ayrı kat üzerinde sergilenecek, üç bölümlü bir performans serisi olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Her bir katta, oyunun farklı bir bölümünün, mekânın atmosferine özgü bir şekilde sunulması amaçlanıyor.

Çehov‘un “Martı” eserinden hareketle ve Treplev karakterinin gözünden yeniden kurgulanan, interaktif ve dinamik tiyatro deneyimi “Treplev”, Decollage Art Space’de hayat buluyor. 90 dakikalık canlı ve hareketli yapıt, izleyiciyle etkileşime girerek, sergilenen katlar arasında dolaşmasını sağlıyor ve etkinliğin içinde yer almasını hedefliyor. Oyun, 20 Şubat’tan itibaren her hafta Decollage Art Space‘te sahnelenecek.

Ümit Erlim, “Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet”, “Romeo ve Jüliet” ve “Yaşlı Çocuk” oyunları, “Pis Yedili” ve “Yeşilçam” dizisi, “Nadide Hayat” filmindeki performanslarıyla genç kuşağın dikkat çeken ödüllü oyuncularından biri olarak sahneye çıkıyor.  Tiyatro ve sinemada yazar, yönetmen ve oyuncu olarak iz bırakan; “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” ile En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmış Başak Kıvılcım Ertanoğlu ise oyunun yönetmenliğini üstleniyor.


Decollage Art Space

Suadiye Mah. Müzeyyen Sok. No:4/1 İç Kapı No:1, 34740 Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar