Portfolyo: Tuna Özkaragöz
Portfolyo: Tuna Özkaragöz

Tuna Özkaragöz’ün “Transfer” İsimli Sergisi Goba Art&Desing’da

3 Kasım 2023

Tuna Özkaragöz‘ün insan ve bitki arasındaki gerek duygusal gerek telepatik bağı ve duygu aktarımını konu alan “Transfer” isimli sergisi, 4 – 25 Kasım 2023 tarihleri arasında Goba Art & Design Galeri’de sanatseverleri ağırlayacak.

Tuna Özkaragöz
Tuna Özkaragöz

Yağlı boya tekniği ile ürettiği resimlerinde kendi gerçekliğini ve fantezilerini karıştırdığı tarzı içerisinde yaşamını ve insan ilişkilerindeki izlenimlerini sergileyen Tuna Özkaragöz, eserlerinin çoğunda ifadesiz suratlar, büyük, belirgin el ve ayaklar, hayvan ve bitki imgeleri kullanıyor.

Eserdeki hayvan genelde semboldür ve resmin içeriğinin en belirgin ögesidir. İnsanın anlatmak istediğini hayvana açıklattırır.

Özkaragöz, ‘Transfer’ sergisindeki insan ve bitki arasındaki duygu yoğunluğunu ise şöyle açıklıyor:

“Tabiatın işleyişine dair sezgisel bilgi, hayvanlar, insanlar ve bitkiler arasında doğuştan gelir. Hayvanlar, çevrelerini anlamak ve hayatta kalmak için doğal içgüdülerini kullanırlar. İnsanlar da bu içgüdüleri geliştirir ve aynı zamanda öğrenme, iletişim yetenekleri sayesinde bu sezgileri daha karmaşık bir şekilde kullanırlar. Bitkilerin duyarlılığı ve insanların gözlem yetenekleri, bu bağın derinleşmesine yardımcı olabilir. Ayrıca insanlar ve hayvanlar, yaşamlarını sürdürebilmek için çevrelerini anlama ve tepki verme yeteneği açısından benzerlik gösterirler.”

Tuna Özkaragöz

Tuna Özkaragöz, 2020 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Görsel İletişim Tasarım ve Sinema Televizyon bölümlerinden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından sanat kariyerine çeşitli yönlerden odaklanmıştır. Öncelikle dijital sanat dünyasına ilgi duymuş ve çizgi roman çalışmaları yapmıştır. Bu süreçte, yaratıcılığını yağlı boya resimlerle de ifade etmeye başlamış, geleneksel sanat formlarına olan ilgisi kendini göstermiştir. Ayrıca, grafik tasarım alanında da çalışmalarını sergileyerek, farklı projelerde profesyonel deneyim kazanmıştır. Tuna Özkaragöz’ün multidisipliner sanat kariyeri, sanatsal ifadeyi farklı alanlarda keşfetmesini ve geliştirmesini sağlamıştır. Bu süreçte edindiği deneyimler, sanatının derinliğini ve zenginliğini artırmıştır.


Goba Art&Design

Asmalı mescit mahallesi. Ensiz Sokak no. 1/B Beyoğlu/İstanbul

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

İyilik İçin Sanat Derneği
Önceki

İyilik İçin Sanat Derneği’nden Artweeks@Akaretler’e Özel Sergi

Ulya Soley
Sonraki

Küratör Ulya Soley ile “Gelecek Hatıraları” Sergi Turu

Kaçırmayın!

Borusan Quartet, “Dörtlülerin Dörtlüsü” Konseriyle ENKA Sanat’ta

ENKA Sanat, ülkemizin en önemli oda müziği topluluklarından Borusan Quartet’ı

İrem Uzunhasanoğlu İle “EVVEL BAHAR” Kitabı Üzerine Keyifli Bir Söyleşi

İrem Uzunhasanoğlu‘nun yeni romanı Evvel Bahar, 2020 Ağustos ayında Doğan