TurkishBank UK 50. yıl
TurkishBank UK 50. yıl

Türk Galerilerinin Londra Çıkartması

9 Mayıs 2024
TurkishBank UK 50. yıl
TurkishBank UK 50. yıl

TurkishBank UK 50. yıl kutlamaları kapsamında Türkiye’nin önde gelen galerilerinin Photo London fuarına gitmesi için sponsor oldu.

Avrupa’nın en önemli fotoğraf fuarlarından birisi olan ve The Guardian Gazetesi’nin “Yılın fotoğraf etkinliği’’ olarak tanımladığı Photo London Fuarı’na bu sene Türk galeri ve sanatçıların yüksek seviyede katılımı dikkat çekiyor.

Photo London kapsamında Dirimart, Galeri Nev, Galerist, Martch Art Project, SANATORIUM, Versus Art Project ve Vision Art Platform gibi Türkiye’nin önde gelen galerileri ve sanatçıları, Türk sanatını uluslararası arenada temsil edecekler.

TurkishBank UK’in 50. yıl kutlamaları 3 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilen özel bir resepsiyon ile başladı. Gecede galeri sahipleri, sanatçılar, Photo London temsilcileri ve TurkishBank’ın seçkin misafirlerine eşlik etti.

TurkishBank UK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene, ‘‘Bu özel senede, Grubumuzun misyonuna paralel Türk sanatının Londra pazarına ulaşmasını desteklemek istedik, sonuç çok başarılı oldu. Yurtdışı basının ‘’Photo London 2024’e Türk damgası’’ gibi öne çıkan başlıklarla etkinliğin dikkat çektiğini belirterek; ‘‘Bu bizim için çok sevindirici bir sonuç, Türk sanatının uluslararasına açılımı için uygun şartların oluştuğunun farkındaydık ama bu kadar büyük bir ilgiyi beklemiyorduk.’’ dedi.

50. yılı kutlama programı çerçevesinde Grubun fintek ekosistemi T-Gate bu yıl içinde Londra’da faaliyete geçerek bu sefer de Türk finteklerinin Londra pazarına ulaşımını destekleyecek.

Photo London 15-19 Mayıs tarihleri arasında Londra’da Somerset House’ta gerçekleşecek. Photo London TurkishBank’ın Somerset House’ta desteklediği ikinci etkinlik, destek verilen ilk etkinlik 2016 yılında Masumiyet Müzesi Sergisi olmuştu.

Hakkında

123 yıllık geçmişi ile TurkishBank Grubu Türkiye, Kıbrıs ve İngiltere’de faaliyet gösteriyor. Yüksek gelir Grubu ve teknoloji bankacılığı başlıklarında; AÇIK YATIRIM markası altında müşterilerine ‘’Finansal Pazaryeri‘’ olarak hizmet verirken, T-Gate fintek ekosistemi de geleceğin işlerinin bankası olma vizyonu ile hareket ediyor. Grup 2022 yılında International Banker tarafından “Best Innovation in Retail Banking Turkey” ödülüne layık görüldü.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Mädchen in Uniform
Önceki

Alman Film Enstitüsü ve Müzesi Koleksiyonundan Bir Seçki Pera Film’de

Halil Altındere'nin "Anayurt" İsimli Sergisi Dilek Sabancı Sanat Galerisi’nde
Sonraki

Halil Altındere’nin “Anayurt” İsimli Sergisi Dilek Sabancı Sanat Galerisi’nde

Kaçırmayın!

Ezgi Yakın

“Beklenen ve Artakalan Diğer Şeyler” Sergisi Simbart Projects’de

Simbart Projects 3 Kasım – 29 Aralık tarihleri arasında galerinin
Itır Arat

Itır Arat İle “İyileşme” Sergisi Üzerine Söyleşi

Çalışmalarında, küresel ve sosyal faktörlere dayalı olarak gereğinden fazla bireyselleşmenin