Gilda, 1946
Gilda, 1946

Unutulmaz Aşk Klasikleri Şubat’ta Kundura Sinema’da

29 Ocak 2024
Gilda, 1946
Gilda, 1946

Kapılarını ilk kez 2018 yılında açan ve özgün içerikleri ve kürasyon programlarıyla İstanbul’un en gözde salonlarından birine dönüşen Kundura Sinema, 5. yaşına özel hazırladığı “Kundura Sinema’nın Hafızası” programına Şubat ayında devam ediyor. Marilyn Monroe’dan Humphrey Bogart’a, Rita Hayworth’tan Audrey Hepburn’e, efsanevi oyuncuların performanslarıyla da unutulmaz Hollywood aşk klasikleri, program kapsamında restore edilmiş kopyalarıyla seyirciyle buluşacak.

Casablanca’dan Gilda’ya

Programda gösterilecek filmler arasında, Michael Curtiz’in En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo dallarında Oscar alan, Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ı efsaneleştiren Amerikan klasiği “Kazablanka” (Casablanca, 1942), Charles Vidor’un Rita Hayworth’u ilahi varlığa dönüştürdüğü siyah-beyaz klasiği “Gilda” (1946), William Wyler’ın 1954 Oscar’larında En İyi Film seçilen ve Audrey Hepburn’e ilk ve tek Oscar heykelini kazandıran romantik komedi “Roma Tatili” (Roman Holiday, 1953) ve Billy Wilder’ın Marilyn Monroe, Tony Curtis ve Jack Lemmon’u buluşturan komedi klasiği “Bazıları Sıcak Sever” (Some Like It Hot, 1959) yer alıyor.

14 Şubat’a özel “Unutulmayan Aşk”

Programın 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel gerçekleşecek gösteriminde ise, Leo McCarey’in yönettiği 1957 yapımı dokunaklı aşk filmi “Unutulmayan Aşk” (An Affair to Remember, 1957), romantik sinefilleri bekliyor. Cary Grant ve Deborah Kerr’in oynadığı ve bir gemi yolculuğunda tanışıp derin bir aşka kapılan Terry ve Nickie’nin yaşadıklarını konu alan film, “Sevginin Bağladıkları” (Sleepless In Seattle) başta olmak üzere birçok aşk filmine referans kaynağı olmuş gerçek bir klasik.

Blade Runner evreni yeniden

“Kundura Sinema’nın Hafızası” programında ayrıca; Jules Dassin’in “New York Esrarı” (The Naked City, 1948), Ridley Scott’ın tüm zamanların en iyi bilimkurgu filmlerinden biri sayılan başyapıtı “Bıçak Sırtı” (Blade Runner, 1985) ve Denis Villeneuve’in ilk filmden 30 yıl sonrasını anlatarak Blade Runner evrenini genişleten “Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı” (Blade Runner 2049, 2017) da, Aralık’ta kaçıranlar için tekrar gösterimlerini yapıyor.

Etkinlik bitiminde ücretsiz servisler

Beykoz Kundura’ya özel aracıyla gelecek misafirler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanırken, gösterimlerin bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksim’e ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek servislerden de ücretsiz yararlanabilirsiniz. Kundura Sinema’nın güncel programı için detaylar beykozkundura.com’da, biletler passo.com.tr’de.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

YUNT, İç Mekan
Önceki

Şehre Yeni Bir Nefes Alanı: YUNT

Ummuhan Yörük, İsimsiz, 2024, Taş, Kumaş, Dikiş
Sonraki

Zamanın Silüetleri: Kaybolan Yadigârların Geçici Zarafeti

Kaçırmayın!

Massive Attack

Massive Attack Sahnesinde Ünlü İsimleri Ağırlayacak!

Gündemle ilgili mesajları sahnesine taşıyan sosyal açıdan aktif ve müzikal
Bulgur Palas

100 Yıllık Bulgur Palas, “Magnum İstanbul’da” Sergisiyle Açıldı

100 yılı aşkın süredir İstanbul’un yedinci tepesinden şehri izleyen Bulgur