Yusuf Taktak
Yusuf Taktak

Yusuf Taktak’ın “Başka Zaman Başka Mekan” Sergisi Brieflyart’ta

4 Eylül 2023
Yusuf Taktak
Yusuf Taktak

Brieflyart Galeri  14 Eylül -15 Ekim 2023 tarihleri arasında Yusuf Taktak’ınBaşka Zaman Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Yusuf Taktak, her sergisinde olduğu gibi, resimlerinin yanısıra  üç boyutlu işlerinin de olduğu eserlerini Brieflyart Sanat Galerisinde sergileyecek. Sanatçı, Akademideki öğrencilik yıllarından bu yana kendi anlayışı çerçevesinde kolaj ve asemblaj, enstelasyon örnekleri yapmıştır. Resimlerinin dışında, büyük kutularda gerçek ve yanılsama birlikte değerlendirilmiştir. Son aylarda ülkemizde yaşanan doğal afetlerin etkisi eserlerde kendini göstermektedir…

Nusret Polat, sanatçıyla ilgili bir yazısında : “… Yusuf Taktak’ın kendi ifadesi ile; “benim mührüm “ dediği dikilitaş formu, buna bisikleti de katabiliriz, uzunca bir süredir sanatçının tuvalinin merkezine oturmuştur. Dikilitaş, bir modern çağ imgesi olarak bisikletin tam karşı kutbunda yer almaktadır. Bilinen en eski uygarlıklardan biri olan Antik Mısır’a, zamanın kaynağına götürmektedir. Böylece, sanatçının tuvalinin yüzeyindeki iki formdan biri bugünün dünyasına harika bir imge sunarken (bisiklet modern hareketi ve hızı temsil etmektedir) diğeri ise geçmişin mutlak gücünün bugüne intikalini imlemektedir.

Brieflyart’ta 14 Eylül’de açılacak olan sergi,  Salı- Cumartesi günleri saat 10:00 – 19:00 Pazar günleri 13:00  – 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.


Brieflyart Galeri

Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. Ongan Apt. No:43A Beyoğlu/İstanbul

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

görmelisin dedi, uzaktaki dağları, 25 x 35 cm, 2023
Önceki

Gülnihal Yıldız’ın İlk Kişisel Sergisi Kairos Gallery’de!

In Transit, Photography, Mixed Media on Paper, 70w x 100h cm, 2021
Sonraki

“In Transit” Sergisi Decollage Art Space’te Açılıyor

Kaçırmayın!

Davetiye

Dirimart, Ebru Duruman’ın Kişisel Sergisini Ağırlıyor

Dirimart, Ebru Duruman’ın galeriyle birlikte düzenlediği ilk kişisel resim sergisi
Hanane Hajj Ali-Jogging

Hajj Ali’nin Jogging Adlı Tek Kişilik Performansı 23 Mart’ta DasDas’da

IO Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında Hanane Hajj Ali’nin Jogging adlı