Zehra Çeliksular’ın Yeni Romanı Raflarda Yerini Aldı

Mavi Saatler
Mavi Saatler Kitap Kapağı

Zehra Çeliksular’ın yeni romanı “Mavi Saatler” arkeopera etiketiyle raflarda yerini aldı.

Yaylı, rıhtımdaki yolcuyu almak için hızla uzaklaştı. Yolun deniz tarafında torbaları ayak dibinde bekleyen genç bir adamın önünde durdu. Cihan başını arabanın köşesindeki karanlıktan itinayla dışarı uzattı. İşte tam buluşma yerinde Ayşe duruyordu. Siyah ve çocuk bakışlarıyla kendisini arıyordu. Birden atlar dörtnala kalktı. Araba ufak tefek taşlara çarpıp sallanıyordu. Cihan köşesine çekildi. Gözlerinden iri iki damla yaş yanağından aşağı yuvarlandı. Arabacı kamçıyı salladıkça atlar şaha kalkıyordu. Yol boyunca sıralanmış ağaçlar daireler çizerek kayboluyorlardı. Bazen de eğri büğrü ağaçlar birbirine giren dallarıyla kucaklaşmış gibi görünüyorlardı. Zikzak çizen dar toprak yollarda karşısına çıkan küçük kayalar akıllı atların yavaşlamasını söylüyorlardı. Araba dik bir bayırdan tırmanırken sağ taraftaki düzlüğe inen meyilli yamaçlarda köy olduğu anlaşılan yerlerden soluk minik ışıklar gözüküyordu.

Zehra Çeliksular Hakkında

1954 yılında Malatya’nın iki merkez ilçesinden biri olan Yeşilyurt’ta dünyaya gelmiştir. Malatya Kız İlköğretmen Okulu ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim Önlisans Programı’ndan mezun olmuştur. Eğitimci olarak Türkiye’nin birçok ilinde uzun süre görev yaptıktan sonra emekli olmuştur. Emeklilikten önceki son görev yeri İstanbul Ataköy İlköğretim Okulu’dur. Yazarın, “Mavi Saatler” kitabından önceki “Cihan Yandı Rum Kızı Sultan” ismini taşıyan ilk romanı 2009 yılında yayımlanmıştır.

KÜNYE
MAVİ SAATLER
Yazar:
Zehra Çeliksular
ISBN: 9786053965916
Sayfa Sayısı: 192
Tür: Roman
Cilt Tipi: Amerikan Cilt
İç Kağıt: 60 gr. özel kitap kâğıdı
Dil: Türkçe
Ebat: 13,50 x 21 cm
Fiyat: 60 TL
Yayım Yılı: 2023
Dağıtımcı İndirimi: %37

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar