Judas Priest
Judas Priest

50 Yıllık Efsane Grup Judas Priest, İstanbul’a Geliyor!

24 Mayıs 2024
Judas Priest
Judas Priest

1969’da Birmingham, İngiltere’de kurulan metal müziğin tanrıları olarak da bilinen 50 yılı aşkındır müzik yaparak metal rüzgarını dünyanın dört bir yanında estiren Judas Priest, “Invincible Shield Tour Europe” turnesi kapsamında BKM Organizasyonu ile 24 Temmuz’da Bonus Park Orman’da!

Albümleri 50 milyondan fazla satış rakamına ulaşan Judas Priest, tüm zamanların en iyi metal gruplarından biri olarak gösteriliyor. Grup, 1980 yıllarında yayınladıkları “British Steel” albümünde yer alan ‘Metal Gods’ adlı şarkılarına ithafen hayranları tarafından “Metal Tanrıları” olarak da anılıyor.

Dünya çapında turneler, Grammy gibi sayısız ödül ve liste başarılarının yanı sıra grup 2022’de Rock and Roll Hall of Fame’de Rock and Roll Onur Listesi’ne alındı.

Priest’in 80’li yıllara sahip olduğu, saf metal açısından rakipsiz olduğu ve 1980’lerin ‘British Steel’, 1981’in ‘Point of Entry’, 1982’nin ‘Screaming for’ gibi tüm zamanların klasik albümlerini çıkardığı ve 1984’ün ‘Defenders of the Faith’, ‘Breaking the Law’, ‘Living After Midnight’, ‘Heading Out to the Highway’ ve ‘You’ve Got Another Thing Coming’ gibi sayısız kalıcı metal marşını ortaya çıkardı. Grup yakın zamanda (Mart 2024’te) ‘Invincible Shield’ adlı yeni bir albüm yayınlandı.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Muhteşem İsyankârlar
Önceki

Muhteşem İsyankârlar, Ayrıntı Yayınları’ndan Çıktı!

TEBDİL
Sonraki

Tebdil Oyunu Haziran’da Pops Balat’ta!

Kaçırmayın!

Gasoline Rainbow

Ross Kardeşler’in Son Filmi Gasoline Rainbow MUBI’de

Amerikan hayatını portreleyen filmleriyle ünlü Ross Kardeşler’in imzasını taşıyan GASOLINE
K. Nil Yıldırım

Portfolyo: K. Nil Yıldırım

Nil Yıldırım, 1995 yılı Ankara doğumlu, Ankara Üniversitesi Peyzaj ve